Lovna kinologija > Lovna kinologija

Seter ili poenter

(1/10) > >>

karabat:
Pozdrav svima, novi sam član i evo jedne teme.
Zaljubljenik sam u jednu i drugu pasminu. Počeo sam s poenterima ali se sve više okrećem seterima, pošto su talijani zavladali
tom pasminom. Prije nekih godinu dana tražio sam u hrvatskoj štene pointera,  lovne linije i mogu vam reći da sam imao mali izbor te sam tada odustao i uzeo setera. Kakva su vaša mišljenja oko ove dvije pasmine.

fazan:
Koji seter od tri ?

jura23:
http://www.odkaraotoka.net/

ja bi uzeo obje pasmine... hao hao

perop:

Sada lovim poenterom a u mom višegodišnjem iskustvu imao sam više ptičara raznih pasmina. Poenter ima najbolji nos od svih ali ima i dosta mana npr. donošenje odstreljene divljači, rad u vodi itd. Ipak sve najviše ovisi o samom psu, njegovim potencijalima i njegovoj dresuri. Također puno ovisi  koju vrstu ptica pretežno lovimo npr. jarebice ili divlje patke a što je jako bitno kod izbora psa.

KOBI:
Jedan moj kolega lovi s engleskim seterima pa sam i ja imao priliku loviti sa njima.
On radi s talijanima i iskljucivo lovi prepelicu ali psi rade i fazana jako dobro.Mada mislim da je sve stvar dresure cini mi se da seteri kao rasa imaju dobar aport,cvrsti su u marci i vrijedni su psi narocito zenke.Jako zivahni u lovistu a pri tome ne idu daleko od lovca...
Uglavnom uvijek sam pri misljenju da je do obuke..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju