Lovna kinologija > Lovna kinologija

a šta su ti pticari?

<< < (7/18) > >>

Zarko:
E sad nije mu to jedina namena znas i sam,pa ti dobro znas da vajmarci koji su pticari mogu glat da se nose sa svinjom,pa mogu i drugi pticari da prate krvni trag....

Zoran:

--- Citat: File - 08. 02. 2010. 18:10:24 ---
--- Citat: Zoran - 08. 02. 2010. 18:03:46 ---
--- Citat: File - 08. 02. 2010. 17:57:07 ---zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

--- Kraj citata ---

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??


--- Kraj citata ---

CaRE postavio si sad drugo pitanje...

prvo je bilo šta treba da markira i ja ti odgovorim a sad me pitaš jel mu to i jedina namjena naravno da nije treba je i aportirat,i napravit krvni traga ako je zato obučen ali markirat mora jedino sitnu lovnu divljač znaći lovne ptice izuzev svraka i vrana te zeca i kunića

--- Kraj citata ---

da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!

File:
a to što tvoj ferma štakore to je tvoj i njegov problem...

zašto tvoj i njegov: tvoj zato što je to naučio kod kuće tj. znamo da sve od kuće polazi ;D a njegov jer nezna šta treba radit i zabavlja se pizdarijama....

rješenje i tvog i njegovog problema je da postaviš u kante od boje mišji otrov i na te kante izbušiš rupu u koju miš može ući i tako ih očistiš

File:


da zajebo sam sa ovim drugim pitanjem,,,
ali nisma mislio na druge osobine,,

još uvjek pricam samo o markiranju!!!
a ti velis da samo treba sitnu lovnu divljac da markira!!!

ovdje samo pricamo šta pticar sve treba da markira!!!! nista drugo!
[/quote]

dao sam ti odgovor samo ono što sam ti nabrojio

proof:
psa kojeg mi zovemo ptičar u engleskom govornom području zovu "pointing dog". što će reći pokazivač. dakle, taj pas treba pokazati mirisno interesantne objekte (izvore mirisa) do kojih dođe. živa divljač, mrtva divljač, druge životinje.

sad kako svi psi nisu isti onda neki pokazuju i ono što mi ne želimo (miševe i sl.), drugi ne pokazuju ni ono što bi mi želili (npr. ne reagiraju na mrtvu svinju)  i ako smo sretni onda pokazuju točno ono što bi želili.

meni je bitnije da pas ima čvrstu marku, a sad ništa strašno u tome ako pokaže i nekog miša. unosi mrvicu uzbuđenja više u lovni dan. (istina malo neugodno, ali....).

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju