Lovna kinologija > Lovna kinologija

a šta su ti pticari?

<< < (9/18) > >>

Zoran:

--- Citat: File - 08. 02. 2010. 18:30:04 ---ma daj care slušaj se malo koja pitanja postavljaš...

ni sam neznaš više šta oćeš
prvo pitaš šta bi trebali markirat,sad zašto ne gone,za 5 min češ pitat šta ne kolju itd...

daj se lipo saberi uvati zraka postavi normalno pitanje i siguran sam da ćeš dobit konstruktrivan odgovor ako ne od mene seljaka nepismenog uf uf onda od neki kompetentnijih kolega...

znači odlući se šta te zanima: šta trebaju markirati ili zašto markiraju to što markiraju

--- Kraj citata ---

pa jebo mene svak samo ti nisi skonto o cemu se radi svi ostali skontali!
reko sam ti da ono jedno pitanje nisam dobro postavi i isprico ti se zbog toga
i napisao sta sve treba pticar da markira!! ti si rekao sitnu lovnu divljac! ja sam te pito jesu mu to jedine namjene! a mislio sam na tvoj odgovor! tj, dali smatras da su mu jedine namjene da markira sitnu lovnu divljac!
a sto ti neinforimran oko naziva pticar šta cu ti ja!

evo tebi sad po treci put šta treba pticar da markira! i to je od pocetka jedno te isto pitanje!!

a sad ostaal pitanja koja su isla od mene tebi su bila pitanja na tvoje odgovore!

Lazar:
vjerovatno imamo lose pse il ih neznamo obucit al vec 20 godina nelovimo jarebice al kad idemo na zeca i fazana psi markiraju i jarebice bas bi volio vidjet kako im to odvic

Zoran:

--- Citat: File - 08. 02. 2010. 18:36:19 ---
--- Citat: lazar - 08. 02. 2010. 18:28:06 ---bas listam po knjigama i po netu i svugdje stoji i nigdje nestoji pticar il odredjenu zivotinju ,na njemackom se zovu vorstehhund sto znaci da stoji ispred divljaci i markira je i to svu divljac a ta osobina mu je urodjena
http://de.wikipedia.org/wiki/Vorstehhund

--- Kraj citata ---

Lazare psi su tu da služe lovcima (naravno mi njih volimo i oni nam to s ljubavlju vračaju) ane da markiraju šta njih zanima, pa će tako jedan pas kad potpuno sazrije upozoravati samo na onu divljač na koju je lovac pucao tj koja je predmet lova njih dvojice a ne na vjeverice i štakore

Moj pas kad je stigao kod mene je markirao i leptire što je još luđe nego npr miševe al uz pravilan rad i konstantno izvođenje na tere di ima lovne divljači na koju se puca i lovi svi ti drugi mirisi su njemu neinteresantni


--- Kraj citata ---

pa ti si cudo!! koga zanima to šta si ti od psa napravio!!!

njemu je urođeno DA POKAZUJE MARKIRA !!! a sad šta si ti psa uputio u onaj smjer koji tebi paše, i obucavoga da markira tebi zanimljvu divljac! to mema veze sa temom!!!!

File:
Pa to i je bit da svak nauči svog psa da markira ono što je lovcu interesantno a to su fazani jarebice,prepelice zečevi i takvi je lovaca bilo masu i zato je pasima kroz STOLJEĆA takove selekcije i obuke to postola urođena stvar

sva srića da nije njih više kao tebe zanimala marka na štakore

Lazar:
u njemackoj sad ima i onih australiskih nojeva ,hocel ga sad pas markirat posto je to nova i nepoznata divljac zanjega  ččč  dr.i

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju