Lovna kinologija > Lovna kinologija

a šta su ti pticari?

<< < (2/18) > >>

Zoran:

--- Citat: Tava - 08. 02. 2010. 11:50:50 ---Bitno je poznavati psa. Kolegina kuja, kratkodlaka njemica ima odličnu fermu. No ta ferma je posebno interesantna kada lovimo prepelice. Naime kada ferma prepelicu tada stoji nepomično i rep joj je također nepomičan. Kada ferma na miša tada stoji nepomično, ali joj se rep miče.

Pozdrav

--- Kraj citata ---

to si upravu da treba poznavati psa i njegovu narav!

ali šta je njegovo da markira kod pticara!
da markira i miša i fazana ili samo fazana! mislim opcenito kod pticara!!!

... evo kod mene je to šta veliš kod poznavanja psa ovako!
pas sve ferma ma ama baš sve! i kad je u nekom lovu, onda je to carolija, kad vide da mrkira onda se oni nadaju da je recimo fazan, ja po tome kako pas markira uoce ne prilazim, jer znam o cemu se radi, priej sam upozoravo lovce da tu nema ništa, ali mi to dosadilo da velim đaba ideš, niej to fazan itd,,
i tako kad bih pas par puta izvaro onda kad je prava marka nece da idu vele opet miša markira  happi
a on bude fazan  ref

pa vele daj ga presaltaj da samo markira fazane  hao (naravno kroz salu)

i šta da ja njima velim??? 

ali men se cini da su lovci još uvjek jako slabo informirani o poju samom pticar!
ko njima moze pomoc?

HunterDon:
Koliko sam informiran, Francuzi su za praktične lovove nešto više počeli koristiti dizače divljači... kažu, što vrijedi ptičar kad markira na kupinu/trnje, a boji se ući unutra... pa dva lovca vani čekaju, a treći ide u trnje da istjera fazana... hao Naravno, nema potrebe generalizirati da su svi ptičari takvi, samo prenosim njihovo tumačenje...  ;)

Pozdrav!!!

HunterDon

Zoran:

--- Citat: HunterDon - 08. 02. 2010. 12:59:37 ---Koliko sam informiran, Francuzi su za praktične lovove nešto više počeli koristiti dizače divljači... kažu, što vrijedi ptičar kad markira na kupinu/trnje, a boji se ući unutra... pa dva lovca vani čekaju, a treći ide u trnje da istjera fazana... hao Naravno, nema potrebe generalizirati da su svi ptičari takvi, samo prenosim njihovo tumačenje...  ;)

Pozdrav!!!

HunterDon

--- Kraj citata ---

ja te nekontam?= jesi ti sad fulo temu ili?

HunterDon:

--- Citat: Zoran - 08. 02. 2010. 13:29:34 ---jesi ti sad fulo temu ili?


--- Kraj citata ---

Očito... ;D Idemo dalje... d4

Zoran:

--- Citat: HunterDon - 08. 02. 2010. 13:34:17 ---
--- Citat: Zoran - 08. 02. 2010. 13:29:34 ---jesi ti sad fulo temu ili?


--- Kraj citata ---

Očito... ;D Idemo dalje... d4

--- Kraj citata ---

pa ako ja oftopicam,, neznaci da volim da se u mojim temama oftopica!  telll

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju