Lovna kinologija > Lovna kinologija

svađa pasa u lovu

<< < (14/18) > >>

pavo:
slazem se sa damjanovicd svaki dan trce i igraju se  s drrugima i nista i kad dode lov tuca...i nema psa koji kad se potuce da ce poslusat gazdu i odustat taki pas nepostoji...

uskok:

--- Citat: ---
--- Kraj citata ---

--- Citat: pavo - 14. 02. 2010. 06:14:01 ---slazem se sa damjanovicd svaki dan trce i igraju se  s drrugima i nista i kad dode lov tuca...i nema psa koji kad se potuce da ce poslusat gazdu i odustat taki pas nepostoji...

--- Kraj citata ---

Pavo
normalno da nema.Nece ni moji mene poslušati kad se zakrve..
Kazem ti da ne puštam pse s drugima u nikakvu igru, i još nisu zapoceli tucu prvi..

I reci mi kakvi su to što psi što trce i igraju se preko tjedna a za vikend u lovu se tuku...
Daj  reci kakvi...

damjanovicd:

--- Citat: uskok - 14. 02. 2010. 01:32:06 ---
--- Citat: ---
--- Kraj citata ---

--- Citat: damjanovicd - 14. 02. 2010. 00:18:21 ---ma nema to puno veze bas vecina nasih pasa trci cijeli dan po selu i druzi se sa drugim psima pa kad dodje u lov potuku se sa nasim naprimjer imamo takog jednog u lovistu kod muskih je to tako jer neznam ni jednog muskog psa koji se nece potuc jedino ako bas jako dobro gazdu slusa pa odustane

--- Kraj citata ---

Ma ne znam s cim ima veze a s cim nema...
Znam samo da sam isao i u Njemackoj i u Austriji na tecaje od strane kluba terijera,
 i reci cu ti da niti na jednom nismo puštali pse da se igraju ili trce skupa.
Stroga stega prijatelju,kontrola uz nogu i vodenje psa prema mjestima za obuku....
Bile su to kao pripreme pasa za ispit IPO.
Znaci okupljanje pa na povodniku do rova(svako ima dva puštanja)pa onda kuci,
pa onda drugi put okupljanje pa na povodniku do mjesta gdje provamo na zeca,
dozivanje psa i odlazak kuci,
pa onda voda, i itd...
Bilo nas je po 4,5 plus voda tecaja od strane kluba sa svojim...
I konstantno kontrola nad psom(stalno mi je prutic(tanka grana)bio u desnoj ruci).

I niko ne rezi na nikog,svi zaposleni bilo rov,polje,voda itd. nikad problema.
Ma da vidiš kad se vrati sa zeke nakon 15min,pa ga ti svezeš,
a onda se pušta drugi pas pa tvoj vrišti od zelje jer zna što ovaj drugi radi.
Tuca mu ne pada na pamet,vjeruj mi...


A onda dodem kuci


--- Kraj citata ---

kolega ja zivim u austriji i znam kako se ovdje vode psi!! normalno da njima nepada na pamet potuc se kad su pod kontrolom ako malo pocne mrcit gazda ga samo pogleda i zna se sta se radi!! ja sam dosta naucio od austrijanaca i nikad nisam imo problema u lovu!! kolko ja znam od nasih lovaca psa u hrvatskoj (posto tamo isto lovimo) nebi 80% smjelo uopce loviti u austriji!! a to da mu tuca nepada na pamet nije bas tako... i oni vole bit bolji od drugih al nedodje do tuce jer gazde vode kontrolu malo strozija rijec i on vec odustaje

damjanovicd:

--- Citat: uskok - 14. 02. 2010. 10:07:05 ---
--- Citat: ---
--- Kraj citata ---

--- Citat: pavo - 14. 02. 2010. 06:14:01 ---slazem se sa damjanovicd svaki dan trce i igraju se  s drrugima i nista i kad dode lov tuca...i nema psa koji kad se potuce da ce poslusat gazdu i odustat taki pas nepostoji...

--- Kraj citata ---

Pavo
normalno da nema.Nece ni moji mene poslušati kad se zakrve..
Kazem ti da ne puštam pse s drugima u nikakvu igru, i još nisu zapoceli tucu prvi..

I reci mi kakvi su to što psi što trce i igraju se preko tjedna a za vikend u lovu se tuku...
Daj  reci kakvi...

--- Kraj citata ---

to su psi koji pojma nemaju o lovu i koji nikad povodca vidili nisu!!  zagi

pavo:
pa je da tako je krivo sam se ja izrazio  sor

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju