Lovna kinologija > Lovna kinologija

svađa pasa u lovu

<< < (15/18) > >>

uskok:
Ma samo o lovu mislim,
kad kazem da se nece potuci ako nije napadnut,
ma ne interesira ga tuca uopce.

A nisam rekao da se terijer nece potuci (na svog mislim),
kad recimo šecem do grada s njim pa drugi pas laje iz dvorišta na njega(ja odmah korigiram njegovu reakciju),ili kad se drugi pas mota oko kuce(imam i zenke),
ljudi ne ....
Ne govorim da ce terijer okrenuti leda i baš ga briga,ma to onda nije terijer....

Govorim o lovu,u vecini slucaja koje sam vidio,situacija u kojima sam bio, itd..
A razlika u nama i npr.Austrijancima je što se tih stvari velika,
pogotovo kod obuke pasa velika...

pavo:
ma da terijeri su prgavi oni bi se klali..imam ja dva svoja pa znam jedan je stenec pa nece jos mal je a ovaj veliki nece pocet tucu al kad ga neko krivo pogleda ili pocme rezit onda on krece u akciju..
al cujem da nisu samo terijeri problem kazu da su i brakovi opasni i oni bi se tukli...

antoniog:
To je sve do pasa ako je pseto živčano i nesocijalizirano tuče uvjek kad dođe u kontakt sa drugim psom bez obzira na pasminu.
Kad dođeš kod pravih uzgaivača koji drže do pasmine kod njih je potpuno druga slika terijera ,  mirna  i socijalizirana  pasmina , kao male bebe su .Svi znamo da je terijer temperamentan pas koji kao i ostali psi  traži dosta rada  vođenja i izlaženja u lovište ,a što kod nas su ljudi naučili voditi psa samo nedjeljom u lov i onda im se dešava da im se pas na zbornom mjestu tuče sa drugim psom .I što je najgore lovci su stvorili loš dojam o terijeru ,al se nadam da če se kroz skoru budučnost to ispraviti. zagi

damjanovicd:

--- Citat: antoniog - 14. 02. 2010. 11:54:20 ---To je sve do pasa ako je pseto živčano i nesocijalizirano tuče uvjek kad dođe u kontakt sa drugim psom bez obzira na pasminu.
Kad dođeš kod pravih uzgaivača koji drže do pasmine kod njih je potpuno druga slika terijera ,  mirna  i socijalizirana  pasmina , kao male bebe su .Svi znamo da je terijer temperamentan pas koji kao i ostali psi  traži dosta rada  vođenja i izlaženja u lovište ,a što kod nas su ljudi naučili voditi psa samo nedjeljom u lov i onda im se dešava da im se pas na zbornom mjestu tuče sa drugim psom .I što je najgore lovci su stvorili loš dojam o terijeru ,al se nadam da če se kroz skoru budučnost to ispraviti. zagi

--- Kraj citata ---

upravu si da lovci psa samo vode nedljom u lov i zena ga hrani... pa onda bi trebalo povest zenu u lov nju ce i slusat...
a sto se tice nesocijaliziranost tu je naj vise gazda kriv nevodi brigu o psu i pas radi sta oce  zagi

Radan:
ponovo se vraćamo na osnovnu stvar SOCIJALIZACIJA pasa sve ovo ostalo a možemo razglabati danima nebi našli zaključak zamislite ja na izložbi ima tisuću pasa i triban doći do ringa a on oće da svakog povali u najmanju ruku neko bi mene i pasa izbacio pas mora reagirat na ostale pase ali njuškanjem i mahanjem repa tako i na ljude a sve ovi šta lutaju nesocijalizirani nezna se vlasnik otom mislim i netriba toliko pričat

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju