Lovna kinologija > Lovna kinologija

Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA

<< < (5/16) > >>

dean:
Kako bi ti razmjenjivao iskustva s uzgajivačem bavaraca a nemaš još ni psa?!
Slo ti je jako blizu, a oni jako njeguju tu disciplinu. Naš kolega sa foruma, Dik, ti ima sa svojim bavarcem preko 150 potraga, naravno, Slovenija! Naši ljudi ne prijavljuju promašaje, pucanje, ranjavanje, a samim time niti ne mogu pse dovoljno testirati i niti ne znaju kaj ide u uzgoj.

EPABRET:
nisam mislio doslovno razmjenu več da čujem njihova iskustva vezano za rad s krvosljednicima. to šta drugi ne prijavljuju ranjavanje, promašaj i slično nemora značit da i ja moram sljediti njihov primjer. Upravo zato i želim nabavit takvog psa, koristit ga upravo u tim situacijama pa ako če bar i jedan lovac sljedit moj primjer, bit ču i više nego zadovoljan. ne bavim se lovom zbog mesa i glupih radnji kao ranjavanja divljači i neprijavljivanja tog, nebi mi to palo ni na kraj pameti učiniti.

dean:
Slično razmišljam kao i ti. ALi! Ako će ti pas godišnje radit 2-3 potrage postavlja se pitanje opravdanosti njegove kupovine, školovanje i naravno kvalitete. Jer ako nema dovoljno pravih prirodnih potraga, nikad neće postati vrhunski radni pas. A to je ono kaj ti od njega tražiš, kaj ne?
Ja malo više potraga od toga odradim sa prepeličarom i postavio sma mu nebrojeno umjetnih tragova koji su  mu glupi i dosadni.Ja mu nikad ne mogu prirediti ono kaj može priroda. ALi tema je hanoveranac pa ajmo o tome.

almir:
drago mi je da bi ti najrađe kupio psa u hr
evo ja sam ti ponudio riješenje nazoves covjeka
on RADI i s jednima i s drugima objasni ti sve sto te zanima
prednosti i mane jednog i drugog odmah saznas  cijenu šteneta i odrzavanja
i to je to
na tebi je da riskiras koju kunu i nazoves ga 

EPABRET:
SLAŽEM SE. U LOVIŠTU U KOJEM JA LOVIM GODIŠNJE BI IMAO MAX 5 I VIŠE POTRAGA. ALI, STEKAO SAM DOSTA PRIJATELJA MEÐU LOVCIMA IZ OKOLNIH SUSJEDNIH LOVIŠTA I KOJI SU VOLJNI POMOČI, PA BI SE TO DIGLO NA 20-30 POTRAGA GODIŠNJE, ŠTO I NIJE LOŠA BROJKA. NPR, SUSJEDNA LOVIŠTA ŽUTICA I VELIKI JANTAG GODIŠNJE ODSTELE SIGURNO OKO 200 KOMADA CRNE DIVLJAČI, ČETVRTINA TOGA BILA BI DOVOLJNA.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju