Lovna kinologija > Lovna kinologija

VASA ISKUSTVA U LOVU SA APORTERIMA

(1/4) > >>

kiza:
Interesuju me vasa iskustva u lovu sa labrador retriverom i drugim aporterima.To kod mene u okolini niko ne drzi niti ima iskustva ,a meni bi prvenstveno bio potreban u lovu na zeceve posto veliki broj ranjenih pobegne i ostane nepronadjen.Da li labrador posto je trom hoce da juri ranjenog zeca č Unapred vam se zahvaljujem nasavetima i komenterima !

kiza:
Jel moguce da niko od vas nije lovio sa labradorom č Da li ste ikad gledali barem tudje pse kako rade i kako se ponasaju u lovu č

Nikola:
Svega jednom sam lovio s labradorom, i ono što sam vidio je užasno u odnosu na ostale pse koji su bili taj dan u lovu. jako trom, spor, imao je svega jedan aport i to onak s jako puno muke.
kasnije sam čovjeka pitao i saznao da lovi puno s njim po Zagorju, e sad.... jedna lasta ne čini prolječe....

SSG:
Gledao na CD-u ali me se nisu baš dojmili.Uživo nikada

gardista:
mozda je malo offtopic, ali lov zeca sa kerovima nije bas neki filing, posto u nasem drustvu je dozvoljen lov zeca samo kruznim lovom i to hajkom, u kojoj ucestvuju svi lovci iz drustva zajedno, novotarija je da je dozvoljeno da se vode kerovi, i mogu ti reci, vise odmazu nego sto pomognu, prvo, sve su to pticari, nenauceni za lov na otvorenom (oranje, detelina.....) idu daleko od gazda posto g acelo vreme vide sto nije slucaj u lovu na fazana u gustisu, drugo, ne drze se samo gazde nego vijaju zeceve i  ispred ostalih lovaca, trece kad stignu odstreljenog zeca svog ga izgnjavusaju il ne daj boze da ga stignu dve džukele u isto vreme,i cetvrto, pas kad nauci na lov na zeca, posle u lovu na fazana ako se krene zec odeeee, pri tom vijanju po oranju naravno sustane i posle nije nizasta a ne za lov(taj dan naravno)....
 ove godine me konstantno zapada da idem do takvih nekih likova, tako da sam od 3 lovna dana imao samo 2 prilike za pucanje na zeca, ostalo su mi nedresirane vaške razvijale ispred mene.... 
nisam hteo da se zameram sa ljudima i da im kudim kerove, ali mislim da ako ces da vodis kera, nemoj ga voditi da smeta drugima....

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju