Lovna kinologija > Lovna kinologija

VASA ISKUSTVA U LOVU SA APORTERIMA

<< < (2/4) > >>

kiza:
Sve Gardista sto si naveo je tacno,zato bas zelim da nabavim labradora koji ce pronalaziti ranjene zeceve ,a pri tom nece rasterivati i jurcati po krugu dok se lovi vec biti pored mene uz nogu.Takodje smatram da lov sa pticarima na zeca mnogo steti psima ,pokvare se ,mozda jedino da se vode stariji iskusniji psi !Moje lovacko drustvo organizuje mnogo turistickih lovova na zeceve ,dolaze nam ljudi koji prvi put pucaju na zeca {neki cak i vide } pa ima mnogo ranjavanja ,a samim tim i stete za loviste ! Mozes zamisliti kako je kad dodju talijani ,pa ti bi pukli i na svog tatu da mu je staviti zecije usi,pucaju na daleko i to sitnom sacmom 2,5 mm.Sto se toga tice imam bas mnogo negativnih iskustava,pa mislim da bi ih labrador mogao resiti {bar malo pomoci } !

medo:

--- Citat: kiza - 07. 12. 2007. 00:58:12 ---Sve Gardista sto si naveo je tacno,zato bas zelim da nabavim labradora koji ce pronalaziti ranjene zeceve ,a pri tom nece rasterivati i jurcati po krugu dok se lovi vec biti pored mene uz nogu.Takodje smatram da lov sa pticarima na zeca mnogo steti psima ,pokvare se ,mozda jedino da se vode stariji iskusniji psi !Moje lovacko drustvo organizuje mnogo turistickih lovova na zeceve ,dolaze nam ljudi koji prvi put pucaju na zeca {neki cak i vide } pa ima mnogo ranjavanja ,a samim tim i stete za loviste ! Mozes zamisliti kako je kad dodju talijani ,pa ti bi pukli i na svog tatu da mu je staviti zecije usi,pucaju na daleko i to sitnom sacmom 2,5 mm.Sto se toga tice imam bas mnogo negativnih iskustava,pa mislim da bi ih labrador mogao resiti {bar malo pomoci } !

--- Kraj citata ---
Sve je stvar treninga i pticxar moze lijepo traziti ranjenu dlakavu i pernatu divljac,probano.
Sa labradorom imam puno iskustva i ako nisu istrenirani isto trce za zecom ali ga ne gone,kao gonic.Od mog prijatelja prosle god. je udavio srnjaka u gustom. Imaju nos za pronalazenje ali nista bolji od ostalih pticara.Sve je samo stvar obuke i tebe kao vodica d4

medo:

--- Citat: kiza - 04. 12. 2007. 01:27:13 ---Interesuju me vasa iskustva u lovu sa labrador retriverom i drugim aporterima.To kod mene u okolini niko ne drzi niti ima iskustva ,a meni bi prvenstveno bio potreban u lovu na zeceve posto veliki broj ranjenih pobegne i ostane nepronadjen.Da li labrador posto je trom hoce da juri ranjenog zeca č Unapred vam se zahvaljujem nasavetima i komenterima !

--- Kraj citata ---
Jurit ce kao i svaki drugi pas jedino sto nece praviti fermu ili goniti glasno kao gonic.Ako ga ne naucis nije za nista.

kiza:
 Sad si me bas zbunio Medo ,u zadnje vreme sam se raspitivao o labradorima i svi su mi rekli suprotno od tebe,tako da sam se vise bojao da nece trcati za ranjenim zecevima nego to sto ti kazes da ce se ponasati kao pticari !č Ipak hvala na savetima . :(

sharp:
Kao vlasnik labradora mogu ga samo pohvaliti,a naročito ulovu na zeca. Pas je kratak i izuzetno agilan kad je zec u pitanju. Ne ide daleko za njim kad ga pronađe (uostalom to i nisu trkači), a kada je zec ranjen priliku za sakrivanje i bijeg naprosto nema. Poslastica. Tko to vidi ne bi povjerovao da je riječ o labu. Ja lovim vecinom fazane sa njim i stvarno uzivam. Divljač koja ne ide "nogama" cak ponekad i ferma!!! Labrador zauvijek u lovu!!  z10

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju