Lovna kinologija > Lovna kinologija

VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !

<< < (2/4) > >>

Lorelei:
ma još sam u dilemama.. jedna obitelj ju stvarno jako želi, imaju kuću s dvorištem i križanca špringer španijela, te puuuno šume u blizini kuće u koju odlaze u višesatne šetnje svaki dan sa svojim psom. Dakle Arna bi uvijek imala društvo, a niti prostora ni kretanja joj ne bi falilo. Ljudi su veoma strpljivi i ne smeta im ako se nogica na oporavi 100%. Zaljubili su se u nju na prvi pogled, a bome ni njoj šarmiranje nije teško palo  8) ;) Još uvijek čekaju i čekat će koliko treba... Nas su , s druge strane zatekli opet drukčiji problemi koji vežu Arnu uz nas još neko vrijeme. U operiranoj nozi je puknuo pin ( jedna od šipki koja je držala zglob ukočenim ).Teško je bilo naći zlatni sredinu između "Neka miruje da se šipke ne pomaknu " ( da, bretonac u naponu snage bu mirovo  :D ) i "Neka se što više kreće kako bi aktivirala mišić i istegnula tetive i ligamente koji su u jakoj kontrakturi zbog predugog držanja noge visoko". RTG smo obavile i najvj slijedeći tjedan će ići na operaciju u kojoj će joj izvaditi obje šipke, jer zamislite čuda - otkako je šipka puknula i ne drži zglob više ukočenim, Arna hoda na sve 4 uz malo šepanja  z1 To je odlična vijest i svi smo se oduševili.. Naravno postoji još jedan problemčić a to je što je ozlijeđeni zglob u artrozi.. tako da će prilikom vađenja šipke tranplatirati dio zdravog koštanog tkiva u "mrtvi" zglob.
No da uistinu nije sve tako crno (  ljudi ipak pričamo o bretoncu  ;) ) dokazuju i slikice:

Lorelei:
evo kako ona lovi golubove u kvartu  ;)

Lorelei:
a onda doma ovako spava  ;D

sniper:
ma ne daj ljepoticu. poslusaj skyangel-a vidi se da ju obozavas. d4
Ja sam prije 3 tjedna udomio mjesanca haskia i vucjaka, ali samo na 7 dana dok nisam isao u slavoniju, tamo sam ga dao punici(takav je bio dogovor). Jos mi fali puuuunoooooooo.
evo slike malog ljepotana.
Zato ako si se navikla, neces moci bez nje, vjeruj.

Lorelei:
hmm da.. nekako sam se navikla na to "davanje" pošto je Arna već desti pas koji je ranjen iz kaveza došao u moj dom na oporavak i eventualnu socijalizaciju u zadnjih godinu i pol. Tako da sam već izgradila taj zid koji mi pomaže da se ne vežem toliko za svaku životinju koja dođe jer uostalom "Došla je kako bi se oporavila i otišla u predivan dom". Bilo ih je svakavih - i čistokrvnih i mješanaca, i muških i ženskih, i malih i velikih, i bolesnih i zdravih, i skotnih i operiranih i traumatiziranih i neodgojenih.. stvarno svakakvih. Za svakoga od njih znam gdje je, znam kad se razboli, znam kada ozdravi.. Dobivam slikice od svih, čujem se s udomiteljima no opet im ne visim za vratom niti narušavam njihovu privatnost.. Poseban osjećaj je kada primite ranjenu životinju, svaki dan ste s njom na veterinarskom fakultetu i pratite njenu obradu i njen oporavak. Onda dođe vrijeme da ju možete uzeti doma jer joj nije više potrebna svakodnevna veterinarska njega te ju njegujete vi doma i na kraju ju lijepo udomite. I znate da ste spasili JOŠ jednu životinju i da je sretna i siurna do kraja svog života.
Arna mi se rekordno brzo uvukla pod kožu ( oduvijek sam "padala" na ptičare ) no koliko god ju volim, želim biti sigurna da će nakon svega što je proživjela dobiti dom kakav stvarno zaslužuje. Iskustvo koje imam u udomljavanju me poučilo da se oslanjam na intuiciju i činivši to psi su uvijek završili u odličnim domovima. S Arnom ne znam što učiniti no primjećujem kako već umire od dosade kada smo mi okupirani svojim poslovima i jednostavno nemamo vremena da joj pružimo TOLIKO pažnje i društva koliko njoj treba. kod ovih ljudi bi bar pseće društvo imala od 0 - 24 što njoj puno znači.. ( trebate vidjeti razliku u sreći kada lovi sama i kada lovi u društvu = društvo neprocjenjivo  ;) )

Tako da još razmišljam, no ostane li Arna kod mene znam da još duuugo vremena neću moći spasiti nikoga iz kaveza..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju