Lovna kinologija > Lovne pasmine

Alpski brak jazavčar

(1/156) > >>

ralf:
Pozdrav svima,
Novi sam ovdje i forum je super za razmjenu iskustva i učenje.
Prije mjesec dana nabavio sam malu brakicu, sada ju redovito vodim u šumu, ali još ne radim ništa ozbiljno( čeiri mjeseca), mada ona fino njuška.
Molio bih ako ima tko iskusniji, ovo mi je prvi pas, da napiše koju riječ o obuci jednog lovačkog psa, rad na tragu, kako početi, iskustav iz prakse i sl. Poz.

Zoran:
moj savjt ti je da nepocinjes nista raditi ako neznas.
a drugo najbolji ti je kad vidis kako neko vodi svog obucenoga psa na trag.i onda da ti on pokaze na sta trebas raditi i kako ga usmjeravati
a neki savjet rijecim neznam kako bi ti pomogo, jer svak ti moze dati svoja iskustva sa psom ali to opet nema veza sa tvojim, mislim na ponasanje i karakter i puno toga drugoga

ja sam bio bas na seminaru rad na umjetnom krvnom tragu
dok gledas obucenoga onda mislis da i tvoj sve tako radi
 i poslje probas sa svojim psom
onda greske jedna iza druge leteeeeeeeeeeeeee

jedini savjet mozda je da sad vec pocnes psa uciti jer se to sad radi ako je cetri mjeseca na zapovjed da daje glas (laje) to ce ti kasnije puno znaciti ;) ;D

pozdrav i dobro doso

dean:
Zec za početak, živi da pas pusti glas na tragu ili kad ga digne, po mogučnosti i goni te naravno vlečka od kože zeca i divlje svinje.

podravec:
ja se slažem s tim, jer zec dosta vijuga i najteže je pratiti trag zeca. Ovaj jedan je kod nas svog mladog psa vodio s terijerom zato jer je terijer dosta puštao glas kod gonjenja divljači. Ali je dosta bitno da često treniraš s njim,jer ak će biti u boksu ništ od toga.

Zoran:

--- Citat: Zoran - 03. 06. 2007. 21:50:10 ---moj savjt ti je da nepocinjes nista raditi ako neznas.
a drugo najbolji ti je kad vidis kako neko vodi svog obucenoga psa na trag.i onda da ti on pokaze na sta trebas raditi i kako ga usmjeravati
a neki savjet rijecim neznam kako bi ti pomogo, jer svak ti moze dati svoja iskustva sa psom ali to opet nema veza sa tvojim, mislim na ponasanje i karakter i puno toga drugoga

ja sam bio bas na seminaru rad na umjetnom krvnom tragu
dok gledas obucenoga onda mislis da i tvoj sve tako radi
 i poslje probas sa svojim psom
onda greske jedna iza druge leteeeeeeeeeeeeee

jedini savjet mozda je da sad vec pocnes psa uciti jer se to sad radi ako je cetri mjeseca na zapovjed da daje glas (laje) to ce ti kasnije puno znaciti ;) ;D

pozdrav i dobro doso


--- Kraj citata ---
ja se izvinjavam ja sam mislio na krvnom tragu

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju