Lovna kinologija > Lovne pasmine

Alpski brak jazavčar

<< < (2/156) > >>

dean:
Nije toliko bitno što zec vijuga več što nema svaki pas nos za zeca. Zec ne ostavlja toliko mirisa kao srna (ima žlijezde izmeču papaka), niti kao svinja, nju i ljudi osjete. Treba zeca nač i izradit njegov trag. A kaj se gonjenja tiče, skoro svaki pas, pa i neki ptičari će potrčat za zecom, to im nije problem.

ralf:
Hvala na odgovorima, takvo je i moje mišljenje da pas treba biti što više u šumi i tu se trudim da to bude svaki dan, a rad na tragu mora doči sam po sebi, jedino me muči što nema baš zeca ovdje kod mene.
Sa koliko mjeseci treba pas več lijepo raditi na tragu, ova moja kujca lijepo njuši i reagira na neki svoj friški trag, ali kad ju zavedem na srneči friški neče još primati, ali mislim da je četiri mjeseca još ipak malo rano, još bar dva tri mjeseca.
Neki dan sam digo srnjaka i ovaj počeo lajati a ona se prestrašila i niti da bi, a srnjak laje ko lud.Na pucanj počine lajat i to je OK mislim, ma bit će to pravi pes.

Zoran:
ja te bas sad nisam razumio vi gonite srna ili sam ja nesto pogresno svatioččč ččč

dean:
I moj se ko beba bojao srnjaka koji bauče kad ga je čuo prvi put. Pošto do tad nije nikad čuo, nepoznato mu je bilo, a nije bio stabilan jer je bio mlad. Nemoj se brinut. Nemoj forsirat sad odlazak u šumu i polje jer ima mlade divljači pa to nije etički, ni moralno, ni lovački a ni financijski opravdano jer će vam stvarat gubitke. Rače se sad pozabavi poslušnošču. Tipa da ti doče na poziv. Nabavi si lovački rog i kad je pas na dvorištu zovi ga tako da puhneš u rog i kad doče daj mu komadič slanine, čvaraka i neke poslastice uz obilnu pohvalu. Povezat će ugodu sa zvukom roga i tobom i pohvalom, a to će joj sve godit. Što je jako potrebno u lovu, jer ako goni sat vremena, trebat će joj dva da se vrati a ti ju zvukom možeš navigirat da doče točno tebi. Meni je najvažnije da se iz lova vračam sa svojim psom. A ne da se kao primitivac derem po šumi ili ga zovem pucnjem iz puške, pa u lovu svi pucaju i onda će svima ič, a meni to nije cilj. Orijentaciju na terenu i dolazak na poziv u šumi, ipak je to nepoznat teren za razliku od dvorišta kreni trenirat čim krenu skupni lovovi.
Javi rezultate i ispričavam se ako sam dao savjete za koje več znaš.
Dobra kob!

podravec:
Htio bih nadodati da rog po meni i nije baš nešto. Najbolje je psa naučiti da se vrača po tragu od gazde. Ovaj jedan kod nas je naučio pse na rog, tako da mu se psi sad uopče ne vračaju po tragu, nego samo slušaju gdje rog trubi, a na brdovitim terenima je to nekad psu teško odrediti, pa ih zna čekati poslije lova duže. Ja sam ipak više da se psa nauči na glas i vračanje po tragu.


Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju