Lovna kinologija > Lovne pasmine

Engleski seter

(1/165) > >>

HunterDon:


Već odavno me privlači ova pasmina... imao sam ga prilike nekoliko puta gledati u radu i moram reći da me fascinirao, izuzetan nos... a tek marka... ufff...  :shok:

Evo, ja ću postaviti standard u sažetom obliku, a vi se raspišite, stavljajte slike, zgode iz lova s tim psom, itd...  d6

Engleski Setter je poznat u Velikoj Britaniji još od 14 stoljeća. Setteri su bili posebno cijenjeni zbog svojih radnih osobina. To je pas elegantnog izgleda, laganih kretnji, prijazan je i dobrodušan, dobar lovac. Prijatan je pas pitomog izgleda i temperamenta. Engleski seter je po prirodi pravi džentlemen među psima. Glava je duga, razmjerno vitka, s jasno izraženim čeonim koljenom. Čeoni dio lubanje među ušima je zaobljen (puno prostora za mozak), vidljivo je izražen zatiljak. Uši su srednje duge i ovješene. Vrhovi svilenkastih ušiju su jače obrasli. Nosni otvori su veliki. Rep je srednje dug i ima zastavicu s najduljom dlakom na sredini repa. Dlaka je, osim na glavi, po cijelom tijelu lagano valovita i svilenkasta. Bijele je i crne boje, bijele i boje citrona ili bijele, crne i boje treseta. Uvijek ima nešto bijele boje. Engleski setter se kreće kao mačka, i kada nanjuši divljač, prišunja se kao mačka, skoro uz zemlju. Kada ukazuje na divljač (markira), postavi se uspravno, digne nos i okrene glavu prema divljači. To je pas koji ukazuje pre odstrela. Karakteristično je njegovo ošarano, dlakama različitih boja pokriveno tijelo. Upotrebljavaju ga lovci u Engleskoj. Potrebno mu je puno kretanja! Umiljat je i privrženiji porodici nego druge rase lovačkih pasa. Iako popularan kućni pas, ne preporučuje se za držanje u malim prostorima. Potrebno mu je mnogo prostora gdje će uživati u beskonačnom traganju po okolnim gustišima. Duga dlaka zahtjeva svakodnevno četkanje.

HunterDon:
Nitko ne lovi sa eng. seterima ili?  d7

dean:
Lovi Gogo šljuke pred seterima...

HunterDon:




chmichak:
http://picasaweb.google.com/mirna.dejanovic/Lov#

http://picasaweb.google.com/mirna.dejanovic/PSI#

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju