Lovna kinologija > Lovne pasmine

Oštrodlaki jazavčari

(1/72) > >>

thunder 007:
Pozdrav svim forumasima. Evo, ja sam novi, i cim sam pogledao temu kinologije vidim da nema jedne vrlo zanimljive rase pasa. To je ostrodlaki jazavicar. Ja ih vodim i u lov na zeca i fazana. Bas sada u nedelju mi je jazavicar podigao 5 fazana i par koka, vise nego pojedini pticari. Za jamarenje su odlicni psi, jer rade pametnije od terijera koji izlaze uvek dosta povredjeni od lisice a jos gore od jazavca. Krvni trag rade fantasticno, divljac gone polako, smireno i izvanredno, a pogotovo svinje. Dugo sam cuvao terijere, ali od ove godine sam poceo da cuvam jazavicare, i mislim da cu prekinuti da cuvam terijere. Voleo bih da cujem i vasa misljenja.

medo:
Pas koji izuzetno brzo uci.Jako su temperamentni i svoje raspolozenje pokazuju vidljivo.Jako su dobar partner u lovu ali na odredjenim terenima bili su zakinuti svojom tjelesnom gradjom.Gone fantasticno ali bitno je da im teren odgovara.
Imao sam ga kratko ali moj tetak 8 god. i sad si je kupio drugog.

fazan:
Več 30 godina samo oni!!

Viktor:
Moj prvi pas pred 17 godina, nažalost bio sam premlad za aktivniji lov.

Ono što ja lovim uz sokolarenje je predator, lisica pogotovo. Recite mi kakvi su oni za jamarenječ
čuo sam da je danas teško nači jazvčara koji ide u hvat-ja sam čuo nikada nisam ništa vidio i nemam puno informacija o tome. S druge pak strane rekao mi je jedan prijatelj koji je zadrti terijeraš da ako nače oštrodlakog jazavčara koji će ide u hvat odmah ga kupuje bez obzira na cijenu i da takvi psi puno vrijede za jamarenje!

Što je zapravo istinač

Pozdrav Viktor

tomi:
ja ih nisam nikad uzgajao ali neki moji poznanici su ih imali a nadam se da cu uskoro i ja. odlicni su za sve vrste lova posebno za jamarenje. oblajavaju lisicu i jazu na odredenoj distanci rijde idu u zahvat, jedino dok osjete da bi mogli svladat liju tj. dok ih je vise 2,3. a ince oblajavaju liju izadu iz jame i za 15min izlazi lija,mijenja jamu lagano se istrese i  d7. to sam vidio i cuo. i jako rijtko izadu kao terijeri podrapani..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju