Lovna kinologija > Lovne pasmine

Oštrodlaki jazavčari

<< < (2/72) > >>

thunder 007:
Pa poenta lova jazavicarima bar sto se tice jamarenja je da ne izadje sav krvar a mozda i ne izadje. Dugo sam cuvao terijere, i dosadilo mi je da ih usivam, ponekad kada izadju i kada vidim da su im oci zatvorene a njuska otekla kao glava posle okrsaja sa lisicom, ili kao da si ih sekao nozem po vratu i vilici, kada izadju posle sukoba sa jazavcem, pitam se da li vredi ovakav lov. Nekada mi dodje da zaplacem i kazem sam sebi neces ih nikada vise voditi na jamarenje, pa opet ispocetka. Sto se tice jazavicara, ne srlja u smrt kao terijer, vec oblajava i ceka priliku da ujede. Samo oblajavanje je dovoljno za kopanje, jer znas gde je divljac, ali lisica uglavnom sama izadje, pogotovo ako ima par jazavicara. Najbitnije je da jazavicara mozes u toku dana vise puta koristiti za jamarenje, i nema vecih povreda, sem nekih sitnih, a i sledece nedelje je spreman za jamarenje, znaci samo mu je potrebno malo odmora. Terijere vodim jedne nedelje, pa nekada im i mesec dana posle toga vidam rane, a da ne pricam o tome da su mi dva terijera ostala mrtva u sukobu sa jazavcima. Posle ovih reci, vidite i sami koliko je bolje cuvati jazavicara nego terijera. A inace, znaju i jazavicari da naprave zahvat 4+1, sto svedoci i Hadzi Pavlovicev dvd. Na ovom dvd imate sve, od parenja pa do stvaranja sampiona, nacin uzgoja, obuka na divlju svinju, krvni trag itd. Steta je ne pogledati ovaj dvd, ali neznam kako vi tamo mozete stici do njega.

Viktor:
Hvala na postu!

Pozdrav Viktor

Hubert.ctg:
Mislim da je nepravedno prema ovako simpatičnim prijateljima lovaca da tema bude neaktivna ovoliko dugo vremena. Nikada nisam imao jazavčara, ali mislim da je ova "trčeća kobasica" vrlo dobar izbor za pomagača. Kakva su vaša iskustva oko upotrebe jazavčara u lovu na DS, jer sam ih do sada u skupnim lovovima rijetko susretao.
 z10  d6 d6 d6 d6,a naravno i kolegice ( d2 )

draganco:
Evo ozivecemo temu zacas.Ranijih godina drzao sam ove male Dzepne Lavove.Jamario sam vrlo uspesno sa njima,a neretko su znali krenuti tragom i Svinja.
Evo prezentovacu par slika iz jedne Nemacke Odgajivacnice.
Slika 1.
Slika 2.
Slika 3.

KOBI:
Hvala na slikam draganco.
Moj brat je radio sa jednim takvim psom i bio je vrlo zadovoljan sto se tice lova jazavca a lisicu nije jamario.nju je lovio i jos uvijek lovi posavcem pogonom.
Da,desi se ponekad da pas bude napadnut iako nije previse "srcan"  i agresivan.jednostavno jazavac je opasna zivotinja kada je u jami ali zato kada je nocu van rupe mozes ga lako odstreliti.
svima koji love jamarenjem bih preporucio jazavicara prije nego terijera.
pozdrav

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju