Streljaštvo > Lovno streljaštvo razno

Trap ili lovački trap ?

(1/13) > >>

Štef:
 Kao što znate, svake godine se odvijaju takmičenja u disciplini trap po lovnim uredima i najbolja šestorica su predstavnici lovnog ureda za županijsko takmičenje interesira me kako je bilo ovu godinu. Pošto je HLS propisao da će se takmičenja od ove godine vršiti u disciplini lovački trap interesira me da li su takmićenja bila po lovnim uredima u trapu ili lovačkom trapu?

fazan:
Mi ligu pucamo na stari način ! Nemamo novaca niti energije da preuređujemo strelište , a i za koga ? Za nas 10-tak koji si puknemo seriju -dvije .
Na županijskom i državnom sigurno će biti sukladno odluci HLS-a  , a domaćini mogu biti samo oni koji ispunjavaju tehničke uvijete za tu disciplinu . Opet voda na mlin nekima , kroz organizaciju   ( prodaja hrane i pića ) i dotaciju Saveza.
No , u istinu se pitam koliko je društava u ovoj situaciji  spremno i u stanju financirati  preinaku strelišta da bi u potpunosti odgovarao disciplini lovački trap.
Neka si Kireta zakirna  ideju o raširenosti lovačkog trapa za šešir !

Miro:
Lovni ured Samobor imao je 2.6.2013 na streljani u Strmcu takmičenje u disliplini "lOVAČKI TRAP" na kojem sam i sam sudjelovao. Streljana je bila prilagođena samo tolko da su mjesta strijelaca pomaknuta na 11 m. Mi smo imali informaciju da će takmičenje biti "TRAP", te smo se tako i pripremali. Ujutro nas je organizator izvijestio da se puca lovački trap. Naš rezultat je bio relativno loš, ali disciplina mi je fenomenalna - meta kreće sa zadrškom, a ti je čekaš pa onda d7 d7 d7. Treba vježbati i bit će OK. Ne znam jel je propisana brzina mete?????? - potražit ću, možda negdje piše zagi

fazan:
Gledaj Miro , nije to problem kada je lijep dan . No što onda kada imaš cijeli dan kišu ? Lijeva za vrat jer nemaš nadstrešnice , obuća do gležnja u blatu , a da o prepravkama mašine i ne govorim . Mi imamo vrhunski stroj Matarelli i ne pada mi na pamet šarfiti po njoj .
Tko hoće pucati na streljani kakva je   . OK , a tko to ne želi , zna gdje može komforno otpucati lovački trap.
Mi smo svjesni da je strelište mjesto okupljanja , druženja i da su za moju generaciju  važniji ispijeni zajednički  gemišti i oglodana kakva glavuša no borba za rezultat.
To mi je bilo bitno kada se pucalo na Diavolo Rosso  mašinu .poput trofeja Kumrovec u čast  70-tog rođendana najvećeg sina naših naroda i narodnosti !

S.F.- S. N.

Miro:
Točno takvo je vrijeme i bilo - prvo seriju otpucali smo po kiši i blatu. Što se tiče rezultata i meni nije najvažnije, ali postoji onaj lokalni takmičarski duh  hao hao sa Zoranom, Štefom, itd., u biti rekreacija i nije mi važno jel ću biti 4 metra napred ili nazad, ali kao disciplina sviđa mi se baš zbog načina pucanja - puška na boku, kašnjenje mete. Što se tiče same streljane mislim da se i naša neće obnavljati u skorije vrijeme  zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju