Divljač > Lovnotehnički i gospodarski objekti

Solište

(1/76) > >>

Bobi:
Evo u dilemi samč

Moram napraviti dva nova solišta u terenu i sada dolazi do raznih ppolemika i diskusija medju lovcima u mom drustvu..

Jedni kazu da je kamena sol nezamjenjiva i da su najbolja solista u panju, i da ova solista gdje sol curi nisu dobra zbog toga sto divljac lize i zemlju te na taj nacin unosi mnogo bakterija...

Drugi su pak zagovornici ovih solista gdje stavljaju sol da se lagano topi i curi niz deblo koje onda divljac lize...

Ja molim sve starije i iskusnije lovce da mozda pomognu sa savjetima oko izrade solista, koju sol upotrebljavaju i gdje ju nabavljaju i bilo bi super da stave i koju fotku da vidimo kako se gdje radi.

 d4

Vanja:
Najbolja solišta su ona na kojima sol curi niz deblo i divljač ju lagano liže,osobito za jelensku i srneču divljač. Kod takvih solišta je problem što se sol stvrdne u sušnim periodima pa je dobro sa sobom ponijeti flašu vode i s vremena na vrijeme zaliti. Najbolja ti je kamena sol, ili sol kojom cestari posipaju ceste.
Za svinje je dobro bacati sol u panjeve u blizini hranilišta, ili na pod, i kroz neko vrijeme će napraviti kaljužu.

MAUZ:
Ja uz deblo zicom privezem bocu od 2-5 litara. Uzarenim cavlom izbusim odozdo rupice a odozgo mecem kamenu so. Noj obavezno dodam biozacin, nesto kao sto je vegeta! Kupim u ducanu na mjericu, narocito kad izidje rok upotrebe! Kad obilazim, nosim tu "vegetu" i kantu vode! Takva solista ti rade SUPERRRRRRR

dean:
Ja ću snimit svoje da vidiš kako izgleda jer je jednostavno, možeš ga žicom svezat, znači ne uništavaš drvo i ako kome smeta lako ga makneš. Mislim da nije dobra sol kojom se ceste posipavaju jer u njima ima antifriza, tj. još nekog aditiva koji smanjuje mogučnost smrzavanja i nisam siguran kako djeluje na divljač i njihovu probavu. Ja koristim obično kuhinjsku, morsku ili kamenu, ali obje su prirodne pa je kaj se mene tiče potpuno svejedno!

Nikola:
Ja kupim onu sol za goveda - stucam je i pomiješam s kuhinjskom. Nesviča mi je ona cestarska sol, mislim da nam je voditelj LGO rekao da u njoj nema svih aditiva kojih ima u soli za divljač i goveda. Tako da je efekt mali.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju