Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Mali Minsterlander - Azra

<< < (7/13) > >>

junior:
Svaka čast za Azru. Ja sam jedan od onih "luda " koji obožavaju Munsterlandere. Prošli tjedan mi je uginula dvogodišnja kujica, al sam juće nabavio novu naravno iste pasmine. Čitajući tvoje postove kao da sebe gledam unazad dvije godine. Puno sreće sa Azrom.

zelenko:
Zašto je uginula?? Šta se desilo?

Ja jedva čekam sezonu da zajedno lovimo, i da kolegama pokažem šta je lovački pas...
Po dvošištu kada ju muštram neshvaća me preozbiljno, ali na terenu kao da zna da je sad na poslu i nema mjesta za šalu ili neposluh, jedino kad vidi vodu nemože odoliti da nelegne unutra, makar bila i malena lokvica. Dali je i tvoja bila tako luda za vodom...?

junior:
Lječili je mjesec dana, stalno visoka temperatura,na kraju uginula.
Obožavala je vodu i lov na patke. Aportirala odlično,ali ferma joj se još nije bila učvrstila.
Sad opet krećem iz početka.Ova nova će vjerujem isto biti dobra, bar po prvim dojmovima.
Uskoro ću staviti slike stare i nove.

zelenko:
Pa gle, što se ferme tiče nikad ju nisam vidio da stoji. Potjera fazana kada on počne na nogama bježat, onda ona naravno kreče za njim. Ali ja sam uvjek sa njom na treningu u jednom polju koje je baš gusta drača i puno puta ju niti nevidim, ali znam da stoji u fermi kada mi na poziv nedolazi k nozi. To mi se često puta dešavalo. Niti ju vidim niti ju čujem, a znam da je u krugu od 20-tak metara, a ne dolazi ni na poziv, znači da stoji u fermi. Obično poslje neuspjelog dozivanja vičem aport i 5 sekundi poslje vidim fazana u zraku.
Jedan kolega isto ima Munsterlandera ali njegov samo trči i odmah diže divljač. To nije dobro, ali on mi govori "nikad ju nečeš vidjeti u fermi", što je pogrešno. Pogrešno je to što nije radio sa tim psom.

Probat ču jednom snimit na terenu kako sluša pravac ruke koji joj pokažem. To mi je najbolja stvar sa njom: lijevo, desno, ravno. A dresura je tako jednostavna i vrlo korisna.

junior:
 Istina je da imaju nešto slabiju fermu,ali  moraju fermat. Mišljenja sam, iako pas ima urođeni nagon za fermom,ako ga ne treniraš i u tom segmentu, razganjat će fazane u želji da ih dohvati. Ja uživam psa promatrat kad ferma pa stoga sa ptičarom idem na preglednije terene. Za gustiš i branjevinu imam šunjkavca kokera.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju