Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Mali Minsterlander - Azra

<< < (9/13) > >>

junior:
ja sa svojom prošlom kujicom nisam imao problema,mada je prošle godine baš bilo snjega. Znam kako je kad se nahvata snjeg na zastvice na nogama ili ispod ušiju. Zato sam kokera ošišao na kratko.Sad izgleda ko mađarski  vižlan  hao hao




junior:


--- Citat: zelenko - 31. 05. 2010. 11:11:04 ---Pa gle, što se ferme tiče nikad ju nisam vidio da stoji. Potjera fazana kada on počne na nogama bježat, onda ona naravno kreče za njim. Ali ja sam uvjek sa njom na treningu u jednom polju koje je baš gusta drača i puno puta ju niti nevidim, ali znam da stoji u fermi kada mi na poziv nedolazi k nozi. To mi se često puta dešavalo. Niti ju vidim niti ju čujem, a znam da je u krugu od 20-tak metara, a ne dolazi ni na poziv, znači da stoji u fermi. Obično poslje neuspjelog dozivanja vičem aport i 5 sekundi poslje vidim fazana u zraku.
Jedan kolega isto ima Munsterlandera ali njegov samo trči i odmah diže divljač. To nije dobro, ali on mi govori "nikad ju nečeš vidjeti u fermi", što je pogrešno. Pogrešno je to što nije radio sa tim psom.

Probat ču jednom snimit na terenu kako sluša pravac ruke koji joj pokažem. To mi je najbolja stvar sa njom: lijevo, desno, ravno. A dresura je tako jednostavna i vrlo korisna.

--- Kraj citata ---





Kad će ta snimka zelenko sa radom lijevo- desno. Postajem nestrpljiv.
Valjda te ovolike kiše omele. Lijepi pozdrav

milosko83:
svaka cast stene je super,verovatno ce biti odlican lovacki pas

zelenko:
Visoka trava, pa nam vruće, pa kiše, pa neki drugi problemi, moram priznati da sam je malo zapustio i užasno mi je krivo zbog toga. Nisam sa njom bio dugo na terenu. Šteta svega onog truda ispočetka, ako sad nešto nebude bilo kako treba. Nadam se da će snimka uskoro.
 
Ima jedna druga stvar na njoj koja mi baš nepaše.
Onoga koga baš nepozna dobro, tko kod mene ne dolazi često, sada zbog nje niti nesmije. Strašno je oštra, nema straha nimalo. Zaletava se ravno pod noge i zna na sitno sjekutićima i uštipnuti. Izderem se na nju ali nepomaže baš....
Moja klinka joj može rep isčupati, i ništa. Ali netko nepoznat koga nevidi svakodnevno je u opasnosti.
Zanimljivo je i to da ona nikad niti nelaje, osim kad je netko nepoznat u dvoru, onda se hoće rastrgat.
Molio bih one koji imaju tu pasminu da mi odgovore dali je i kod njih to ista stvar?

junior:
Takođe mi se to desilo nekoliko puta. Inaće je bila mirna i umiljata,ali kad je susjeda jednom prolazila ispred kuće, a djeca ostavila otvorena vrata zaletila se i sitno ju sjekutićima gricnula za but. Nije mi bilo svejedno, al je susjeda bila tolerantna i nije dizala prašinu. Jednom je gricnula prijatelja, al je on invalidan na nogu ( vuće ju ) pa su mi stariji lovci rekli da pas reagira na svaku neprirodnu kretnju, i da se nebrinem. Imam dvoje male djece i njih nikad nije ni pogledala mrko.
 Znam kako ti je, i to predstavljm  određeni problem. Sretno s nalaženje rješenja.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju