Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

MOji Ostrodlaki istarci

<< < (4/7) > >>

caus:
Pa deane kod nas nevlada daj nacin lova gdje bi se mogao pas navesti na trag i pustati da ga obradi, bar se neradi tako u mojoj sekciji, posto su tereni minirani a i veoam teski za hodanje planinske staze nagle strane i sl. tako da pse pustam da sami pronadju trag svinje nadju je i oblajavaju do odstrijela, a sigurno se desi nekad da pronajdem trag na snijegz prvenstveno i navodim psa na njega .... pozzz

dean:
Tako i mi radimo  d4, ali ima i onih koji rade na gore opisan način.

STARI AVDZIJA:

--- Citat: dean - 05. 12. 2008. 12:26:16 ---Tako i mi radimo  d4, ali ima i onih koji rade na gore opisan način.

--- Kraj citata ---
ovaj ti gore opisani način pije vode:1.ako u lovištu ima dosta srneče divljači a pas još nije dobro izrađen svinjar tj.mlađi psi.2.takođe ako ima srneče divljaći ili svejedno i ako baš nema a imaš dobrog iskusnog svinjara koji uzima i stariji trag koji i nije nešto intenzivan,slijedi istrajno i pronalazi d.s.gdje su zadanile ili jednostavno tragaš za dobrim samcem zbog trofeja,pa znam da si malo "nitovao"ali i znam da znaš da je to tako,vjerovatno kontaš na prosječne pse ili one koji ne preferiraju d.s.a lovac uporan kao da je svinjar  ;)

caus:
Pa fazon i jest naci prvo trag svinje(ciji je broj kod nas znatno spao) pa onda da pas prati, ali naravno da mislim na pse koji su bouceni da pored traga srne i ostale divljaci prati trag d svinja, a ako pas hoce goniti sve onda je za taj lov neupotrijebiv ako se lovi samo ds.

Štef:

--- Citat: podravec - 05. 12. 2008. 08:14:18 ---Štef jel to tvoj istarac? Mislim na ovog starijeg psa, ne na štene

--- Kraj citata ---

 Ne, od mog kuma, ima uzgajivačnicu oštrodlakih.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju