Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Moji psi: NLT & Balkanci

<< < (16/34) > >>

lovacpd:
Sejfo, da ti pomognem:

PRM- prvak razreda mladih. Razred mladih je razred u kojem se takmice psi u starosto od 9-18 mjeseci. Psi u ovom razredu ne mogu dobiti CAC ali ucestvuju u izboru za Prvaka rase(BOB)
CAC- Prvak razreda. Psi se inace ocjenjuju po razredima i to bebi razred(mislim da imaju dvije varijante od 3-6 - razrde najmladjih i od 6-9 mjeseci-bebi razred, razred mladih, intermedia(od 15-24 mjeseca), otvoreni -iznad 15mj, razred radnih pasa-psi sa polozenim ispitom u radu, razred sampiona-psi sampioni neke zemlje i razred veterana- psi preko 7 godina.
Unutar svih ovih razreda se dodjeluje kanditatura CAC.
Ajoj ovog ima da se kuca....

dean:
Mala nadopuna, CAC je titula na nacionalnom nivou.

lovacpd:
Svi psi untar jedne rase sa dobijenom kanditaturom PRM(PRM kanditaturu dobijaju i muzjak i zenka u Raz.Mladih) ili CAC( dobija samo jedan pas, muzjak ili kuja u svom razredu)  takmice se za Prvaka Rase ili BOB.
Svi psi, prvaci rasa, se na kraju izlozbe u revijalnom dijelu takmice za Prvaka FCI grupe ili BOG
A zatim slijedi jos revijalniji dio Best in Show ili ti BIS i on je u dva dijela....Za Junior BIS (JBIS, najljepsi mladi pas izlozbe)takmice se svi mladi psi(od 9-18 mjeseci) koji su dobili titulu PRM, na dan izlozbe.
BIS, U takmicenju za BIS takmice se svi psi prvaci grupa, BOG
I to bi bilo ukratko,,,,CACIB je slicno samo na medjunarodnom nivou

U pravu si dean, 3x CAC je uslov za nacionalnog sampiona a 3xCACIB je uslov za medjunarodnog sampiona
al se ja oznoji....zbog zeme...

SEJFO:
 POZDRAV! d4
Hvala ti na trudu, ovo ću naučiti napamet da ne ispadam papak u društvu, i ja sam nekad bio PRM  itd. a sad sam DČU-  deda-čuva-unučad! još jednom tenkju. z10
Samo napomena za one što podjebavaju nas veterane: moja žena i dalje kuka-ide noć ide smrt. A često puta mi kaže jel ta dosta-dabogda crko!!   ;D  AL :pferd:

lovacpd:
Ehej imam i ja neku titulu....na vidiku PPT (prvi put tata)
jos malo cu da je dobijem  z10

Nadam se da sam ti malo olaksao i ja sam ih jedva sazvakao...ima toga

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju