Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

problem-malo veći !

<< < (2/4) > >>

fazan:
Meni pred 13 godina , glavati gospodin ( jedan od brda naših generala i generalčića  ) u skupnom lovu na divlje svinje , odstrijelio bez srama i ičijeg dopuštenja srnu pred mojim desetomjesečnim štencem oš. jazavčara. Kako sam ja bio udaljen nekih 300 metara od mjesta odstrela , trebalo mi je 10-tak minuta da dođem do psa , kojeg je ovaj debelovrato-ćelavi idiot još huckao da se što jače okrvi.
Dragi Bog i moje kolege spasili su njega , a i mene od zatvora.
Taj pas bez obzira na sav moj trud i muku nije više mogao poslužiti za lov na svinje , jer i kad bi digao svinje na 10-15 metara , a tuda je prije sat-dva prošla srna uvjek je kretao za srnećim tragom.
Zato , bojim se da će Ti psi od ovog događaja vijati srne , bez obzira na sve Tvoje pokušaje.

Pepi18KA:
 
--- Citat: podravec - 18. 10. 2010. 08:33:21 ---Mislim da će ti tjerat srnu, al nemoj se zabrinjavati, samo na tragove od svinja i odstrel DS-a i to je to. Vidim da si ovaj viken odstrijelio prvu divlju svinju- čestitam! Ovo im je bila prava odgojna mjera. Mislim da nećeš imati velikih problema sa srnama.

--- Kraj citata ---

 evo ovaj jučerašnji lov mi je iznimno puno pomogao... moji psi,zajedno sa još jednim starijim psom su i pronašli te svinje i bili su na njoj i grizli je prilikom zadnjih trzaja...  Nadam se da će svinjsku krv bolje zapamtit nego miris srne koju su natjeravali... pozz

dalibor:
Prošle nedjelje u prvom pravom lovu, moja kuja ( Niky ) aktivno sudjelovala u pronalasku svinja. Kolega odstrelio veprića i svi su psi grickali. Nakon toga krenuli dalje u pogon i podigne se jelenko kojeg je otjerala na drugi kraj lovišta. Čekao ju do mraka i otišao kući misleći da sam je zauvijek izgubio. Treći dan javili kolege lovci da je u jednom selu u susjednom lovištu, odmah sam se uputio tamo i stvarno ona kod čovjeka. Jučer u lovu potjera srne par puta ali se za destak minuta vrati, nakon toga smo odstrelili 3 komada svinja gdje je opet malo grickala. Pepi zato mislim da su nam psi još mladi i neiskusni, pa će ako bude sreće biti dobri svinjari, jer ovo je za njih nešto posve novo. Još da napomenem da sam jučer u razgovoru saznao da su mi kuju navodno uhvatili kada se vračala prema nama ( pogonu ) jer su mislili da se izgubila. 

SEJFO:
pozzzzzz!! zagi

nema teoretske sanse da ti zaboravi  srne,,,,kamo srece,,,,al su ti sanse minimalne,,,volio  bih da nisam u pravu ,,al nazalost jesam. zasto zato sto psi ...PAMTE...nisu oni kao mi,,,hehe...kod mog kolege  odrasli zajedno srndac (kasnije pusten u prirodu)  i  psi,,,,sa njim se igrali,,,,al su druge gonili,,,,kod mene licno sa stencima u kucici bilo mace sad je veliki macak ,,,i zviznem stencima da izadu van prvo izlazilo mace pa stenci,,,kad sam ih vodio da se istrce po livadi islo mace sa njima i igralo se,,,ja zviznem,,opet mi mace prvo dođe,,i dan danas  sa njim se igraju,,,al druge udavise u sekundi!!!

zelim ti srecu da me demantujes,,,,,u buducim lovovima!!! zagi

Pepi18KA:

 ma ja i ne želim da oni ne gone srne...ponekad se desi da 10-ak dana i nema svinja u lovištu...a lijepo je čut kad pas goni...neka oni gone i srnu ako nema nikakve druge divljači...bitno da oni pjevaju šumom !!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju