Streljaštvo > Natjecanja .:. Treninzi

lovački trap

<< < (7/10) > >>

OldHunter:
Ovaj Pravilnik će biti objavljen u Lovačkom vjesniku i tada će biti dostupan svim lovcima.
Nažalost nemam ovlaštenja (dozvole) za objavu Pravilnika, ali mogu vam dati neke detalje iz istog.
Pa krenimo redom:

LOVAČKI TRAP
•   Udaljenost streljačkog mjesta do ruba izlaznog rova 11 metara
•   Domet goluba 55-60 metara (± 5 metara), a najveći kutu 35° (lijevo i desno od središnje osi stroja) – vidi tablicu Shema 1-3 (Za automatske streljane kut može biti do 45°)
•   Streljivo najveće težine zrna 28 gr. (+2%), promjera max. 2,5 mm (+0,1 mm)
•   Puška u pripremnom stavu na boku min. 25 cm ispod vrha ramena i min. 25 cm ispred osi (sredine) ramena
•   Podizanje puške tek nakon uočavanja izbačene mete
•   Kašnjenje izbacivanja mete od 0-3 sekunde
•   Poziv goluba najviše 12 sec. nakon izvršenog gađanja prethodnog strijelca

LOVAČKI PARKUR
•   Ekipa broji 6 strijelaca (prije je bilo 3)
•   Poziv goluba najviše 10 sec. nakon izvršenog gađanja prethodnog strijelca
•   Streljivo najveće težine zrna 28 gr. (+2%), promjera max. 2,5 mm (+0,1 mm)
•   Puška u pripremnom stavu na boku min. 25 cm ispod vrha ramena i min. 25 cm ispred osi (sredine) ramena
•   Podizanje puške tek nakon uočavanja izbačene mete
•   Gađanje (pucanje) isključivo sa puškom oslonjenom o rameni zglob. (nije dozvoljeno pucanje sa boka)
•   Kada se gađa par, puška nakon prve mete može biti u proizvoljnom položaju

Ovaj Pravilnik se počinje primjenjivati od 01.01.2013. godine.

Ako ima pitanja - pitajte, ukoliko znam odgovor drage volje ću vam odgovoriti.


NAPOMENA:
Ja nisam ni na koji način sudjelovao u pripremi i izradi ovog Pravilnika, tako da ni na koji način nemogu prihvatiti pohvale ni pokude za isti.

Pepi18KA:
kod mene od nedjelje počinje natjecanje .... stavit ću link od rasporeda natjecanja pa se slobodno javi netko ako bude prisutan    zagi   

 http://www.lskz.hr/obavijesti/20-kratke-obavijesti/184-lovnostreljastvo.html

likabrinje:
Jel za natjecanje u gađanju glinenih golubova natjecatelj mora bit lovac i imati oružani list?Ili su neka drugačija pravila...Svatko priča drugačije...Konkretno npr član si nekog LD-a i imaš iskaznicu a nemaš oružani.Jel se može pristupit natjecanju bez Oruzanog lista.

Pepi18KA:
e kolega to ti ne znam točno... mislim da moraš bit nosioc oružja,točnije moraš imat odobrenje za nošenje puške s glatkim cijevima...u ovom slučaju sačmarice...  zagi

Štef:
 Bez oružanog lista NE možeš pristupit gađanju. Prije dvije godine znam jednog odličnog strijelca koji je sudjelovao u trapu sa posuđenom puškom (njegovo oružje je igrom slučaja bilo na policiji zbog nećeg)... Da skratim, naletjeli plavci, ovaj je bio na vatrenoj liniji i pokupili dodatno još golubarku mu od  prijatelja + dodatna KP za  njega i prijatelja. Sranje kak  god okreneš.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju