Streljaštvo > Natjecanja .:. Treninzi

lovački trap

<< < (2/10) > >>

huntos:
Razlika je u tome da je u lovačkom trapu puška uz bok i strijelac stoji bliže izlazu mete, za brzinu meta nisam siguran al mislim da su nešto sporiji. zagi

krilaš:
Evo sad ja nesto da pitam.
Ili ja ne razumem taj Srpsko-Hrvacki jezik koji sam ucio u skoli a maternji mi je Srpski sa Ekavicom.
Sta vi podrazumevate tim nazivom LOVACKI-TRAP?
1.Dali je to jedna Masina koja automacki menja uglove izbacivanja g-golubaova po visini i sirini?
2.Ili su to vise masina koje su razmeštene po određnim pozicijama i one izbacuju golubove svaka u svom pravcu ali strelac s promenom mesta od 1.-5-tog puca na razlicitog goluba?
3.U francuskoj sam pucao ali tu nema takmicenja to je cisto rekreativno pucanje i sticanje rutine.
Masine su smestene u šumarku 20ari samo vaz ztaza vodi do pozicije sa koje pucate na goluba.
Uvek morate sa sobom povesti kolegu koji u ruci nosi daljinski upravljac na kome su brojcano ili slovno odeđene pozicije i kada se nađete na poziciji (A) kolega na vaš znak pritisne taster daljinca (A) i vama bukvalno preko krošnji drveca,iz žbunja iza drveca,iza vas,iznad vas,paspam vas, s leva,s desna, izlece ili se po zemlji kotrlja g-golub.
 Na koji vi imate pravo pucati dva puta ali vam je prostor doliko ogranicen da bukvalno imate utisak da je preplašena divljac u vrtoglavom begu napustila svije llogalo ili beži ispred psa,a i ovde se puška drzi na boku.

Pa vas sad Pitam kakav je taj Lovacki trap na koji vi to pucate po Hrvackoj - Srbiji?
Jer i ovaj Amerikan-Trap sa koim sam se ja susretao po srdiji na seljackim skupovima blago receno, Blage veze sa American -Trapom nema.
To je neka mešavina American-Trapa sa Univerzal-Trap i Olympic trap, za koju mislim da se samo na prostorima ex YU puca.
Pozdrav Goran

huntos:
Gorane,

Ovo što si ti opisao ( mete izlaze sa svih strana ) naziva se parkur. Do sada se pucao tzv. trap ( puška u ramenu, pet pozicija .......),a pod lovački trap koji misle uvesti je pucanje na metu tek kad je vidiš,do tog trenutka puška nesmije biti u ramenu.

krilaš:

huntos zar ti na ovim fotografijama nisi video da oba strelca pusku ne drze u zgib ramena vec iscekuju da uoce letecu metu.
Mene samo zanima dali se u tom lovackom trapu mete izbacuju iz jedne masine i imas pet mesta kap i na Olympic trap ili imas vise masina sa vise pozicija ne vezano za stand Olympic trap.

Parkur je nesto opet drugo to sam vec pucao vise puta to je 5 pozicija u isoj ravni strelac uđe malte ne u nekakav box puska je na boku i pusku ubacuje u zgib ramena tek kada metu uoci nisani i puca,raspored masina nije tacno propisan ali u veci sluvajeva i vecini strelista koristi se multo Olympic trap stand koji sa leve i desne strane poseduje Skeet kucice Pul i Marc i obicno sa:
 pozicije 1 puca Pul
 pozicije 2 Marc-Pul
 pozicije 3 Dozaleci golub
 pozicije 4 Dubleta
 pozicije 5 Marc.

Ovi box-ovi sliže da bi ogranicili strelcu manipulaciju okreta sa puskom u zgibu ramena.
Opet napominjem nije obaveza da bute na svim strelistima ovakav redesled.
Susretao sam se sa strelistima gde je parkur totalno nesto drugo,ali napominjem da sam se barem na 5 strelista sa parkur-om sreo da se koristi multi Olympic trap stand i da je raspored letećih meta ovakav kakav sam opisao
Pozdrav Goran

huntos:
jedna mašina, pet mjesta

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju