Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (25/27) > >>

HunterDon:
Prije komande "aport" psa na dugi povodnik, poslat ga po aport, ako krene u drugu stranu kad pokupi aport, a ne direktno k tebi, povući povodnik prema sebi... i tako toliko dugo dok pas ne dolazi sa divljači bez ikakvog povlačenja... ;)

Pozdrav!!!

HunterDon

Nikola:
ja znam neke koji to rade u gražama, staneš lijepo na ulaz od garaže i bacaš mu, nema gdje pobjeć.. mora donijet  hao hao hao hao hao hao

Ukić:
Kolege lovci dobar vam dan želim !
Ja sam takodjer vlasnik jedne kuje NOD, imam problema kod aporta. Pilikom aporta divljać ispusti 1-2 metra prije mene, dali je moguče da prilikom lova naući aportirati kako treba , jer je to kuja stara 10 mjeseci ?
Svaki savjet je dobrodošao!

Gabro:
Dobro je kad uzima u usta to je vec pola posla!!
Meni je palilo kod takvih pasa kad bih ga poslao po aport ako bi se neckao donit ja bi se okrenio i odlazio od njega usput ga dozivajuci ili bi mu se sakrija iza kantuna kad bi ovaj isao po aport i dozivao ga a kad bi dosao sa divljaci u ustima obilno bih ga ishvalio. Kad se to utvrdi onda pasa triba forsirat da nosi divljac duze u ustima, setat recimo oko kuce a on nek nosi za tobom ili uz nogu, i onda stat i pruzit mu ruku da ti da i onda ga ishvalit dobro. Sve ovo triba prilagodit pasu jer nisu sve jedinke iste. To je jedno moje iskustvo.

ROKI 23:
Pa ovo je čitava znanost lakše je pustit ludog posavca u šumu pa što bude bude

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju