Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (26/27) > >>

spoljo:ng:
Poštovani kolege lovci i kinolozi, imam jedno pitanje...uzeo sam kuju NKP 2 godine stara položen ipo i sve, kod mene je već 3 mjeseca, prilagodila se, lovim s njom jedino je prolem bio daljina ali sam to sredio teletaktom...prvo pitanje je koliko precizna u tezini mora biti "lažna" ogrlica kad ne nosi teletakt....sad na vratu ima onu gušilicu od lanca i kad idem u lov ranije joj stavim teletakt i nisam imao problema do sad...drugo pitanje je sto ima brak jazavcara koji je kod mene 5 godina i s njim ne lovim, stalno je pusten po dvoristu, nikad nije bio vezan i sad je problem kad su njim dvoje do čega god dođu sve unište...sad bi napravio boksove ali bojim se kako bi on reagirano da bude zatvoren, a kako bi bilo da ona bude zatvorena, a on slobodan...hvala vam

ProfiZupa:
Pozdrav kolege lovci, mladi sam lovac, dobio sam od strica stene engleskog setera. Star je 7 mjeseci, kod mene je vec 5 mjeseci i stalno sam s njim na terenu, sa 4 mjeseca je poceo polako markirat.  Kad je u lovu sa ostalim psima malo je povucen i dosta blizu mene stoji, a kad smo sami onda ga ne mogu zaustavit, presiroko mi pretrazuje i ne mogu ga dozvat nazad ne slusa i to me brine, pa bi volio cut vase misljenje kako bi to mogao popravit. LP Dobra kob

zmajcom:
kolega zupa,stvar je u socijalizaciji među drugim psima,sigurno da je držiš u boksu s nekim drugim psom s vremenom bi se navikla i nebi bilo problema,još je mlad pa ga izvodi da se druži s drugim psima,dovedi drugog psa i pomalo ga maziš i jednog i drugog...što se više druže prije se navikne

ProfiZupa:
 Vise me muci to kako da mu smanjim radijus kretanja... Do sada mi je super radio, ulazio u gusto, radi lijepu fermu gust za gledat i sad se opustio i pici sam dosta ispred mene ne stignem ga pratit i taj problem bi volio rijesit dok je jos mlad....

kcujko1:
Kolege, molim za savjet. Imam štene NOP staro 6,5 mjesci. Koliko sam radio s njim - dva do tri puta tjedno - zadovoljan sam jako. Poslušan je, aportira iz suhog i plitke vode, i lijepo je markirao. Kao mali na pero, a vec sa 4 mjeseca par puta na fazana u polju. Ali zadnja dva puta kad sam ga vodio van, kad vidi fazane na čistini, pojuri za njima i ne sluša kad ga zovem nazad. Je li prerano da ga malo op pesi dim teletaktom, ili bi se to nekako drukčije moglo riješiti? Hvala!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju