Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (4/27) > >>

Huntercro:
Ja sam čuo da Hari Herak u samom takmičenju da su mi psi u prosjeku ali je za ostale i suce i takmičare fascinantno kako ti psi njega slušaju, gledaju u njega kao u boga kao da razumiju svaku riječ - i tu je njegov obol kojim doče do vrha. Da se razumijemo on strahovito radi sa psima, mislim bilo bi glupo govoriti da čovjek ne radi sa psima. Ko nikead nije bio na utakmici županijskog i državnog ranga taj to ne zna. Zato treba otiči uvjeriti se i to je to. 

SUMO:
Hari je svetsko ime, zezator i pre svega covek. Zahvaljujuci svom imenu i cuvenju, pre dve godine u sred Nisa na svetskom kupu, predstavljanje reprezentacija, idu sve po redu, pretposlednji Hari i Franko iz Cro, za njima nasi domaci kao zadnji. Ide himna,zastava, Hari dobija aplauz onako sa stakom.To verovatno niste znali.
Jos pre 20 godina je bio ravnopravan bilo kom italijanu na terenima Zadra na cuvenim utakmicama.
Covek jednostavno to radi i od prosecnog psa moze da napravi dobrog. Ali se nesto ne secam da je imao previse losijih ili prosecnih :P

Huntercro:
loše nije nikad imao samo dobre i bolje  :P :P :P

skyangel:
hariju svaka čast. njemu je to život i od toga i živi. no nama smrtnicima posao ne ostavlja previše vremena za odgoj mladih pasa, tako da moji psi obavezno pohačaju profesionalnu školu, a ja onda istitravam one sitne detalje po svojoj mjeri (i njegovoj)  ;D

medo:
Hari ima jako dobar biznis i nakoliko ljudi koji rade za njega sa psima na njegov nacin.Ima ih nekoliko po Pagu koji su kupljeni od njega i svi su dobri ali ne i najbolji ako cemo govoriti o lovu.
U Zadru prije prije nekoliko godina kuja (crno bijeli breton) dobila je najbolju ocjenu i sve moguce titule u ljepoti tad iako je gospodin iz Zadra imao daleko ljepsu kuju.Naravno njegova je dobila ocjenu 5 i nista vise te je doslo do negodovanja.Ipak sudci su cesto pristrani(razlog  ččč),a ta bretonka sa svim cac,cact i sto ja znam s cim sve ne odmah nakon ocjenjivanja bila je prodana u Italiju.
Naravno,Herak je odveo ekipu na prstace da proslave deal.
Hocu reci da nije sve tako kako izgleda i da Hari ima prije svega biznis,a tek onda hobi.
Tako radi vecina svjetskih uzgajivaca ali da su njihovi psi najbolji u lovu nisu.
U natjecanja ne ulazim i davno sam ih prestao pratiti zbog kojekakvog sudjenja ali lov je nesto drugo.Lov je sport gdje te sude svi oko tebe,a ne 1,2 ili vise sudaca,a to je meni daleko vaznije.
Ocjene se mogu kupiti,dobrog psa isto ali gust i psa kojeg si ti skolovao sa dobrim rezultatom nitko ne moze kupiti.
Ovo je samo moje glediste i ne trazim da se netko samnom slozi ali davno sam cuo slicno misljenje g.Bencica koji je tad imao najbolje settere na svijetu. ::)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju