Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (5/27) > >>

SUMO:
Na Medin post cu se nadovezati  licnim iskustvom. Madjarska 1998. Mislim da je bio ispit Solms (ili se on samo odrzava u Nemackoj) ili jesenji uzgojni ispit, prisutni klubovi i takmicari iz Austrije, Nemacke, Madjarske i Srbije.
sudili tada moj matori i Laslo Torma iz Srbije. Ja stazirao. Kod Lacike, (posto su u svakoj kategoriji bile po 2 sudije) dolazi mladic sa perfektnim NKD-om. U konkurenciji legenda Pol Sigers sa tada mladim Vagant Hege Hausom. Epel ga nije ni pogledao, dao je Vagantu titulu u tom razredu (prvi dan su psi ocenjivani u eksterijeru) iako je pas tog anonimnog mladica bio lepsi. Ne previse, ali lepsi. Kaze Lacika,  - a ovaj mladi, Epel se nasmeja i nije komentarisao...

dean:

--- Citat: SUMO - 26. 07. 2007. 14:52:01 ---Na Medin post cu se nadovezati  licnim iskustvom. Madjarska 1998. Mislim da je bio ispit Solms (ili se on samo odrzava u Nemackoj) ili jesenji uzgojni ispit, prisutni klubovi i takmicari iz Austrije, Nemacke, Madjarske i Srbije.
sudili tada moj matori i Laslo Torma iz Srbije. Ja stazirao. Kod Lacike, (posto su u svakoj kategoriji bile po 2 sudije) dolazi mladic sa perfektnim NKD-om. U konkurenciji legenda Pol Sigers sa tada mladim Vagant Hege Hausom. Epel ga nije ni pogledao, dao je Vagantu titulu u tom razredu (prvi dan su psi ocenjivani u eksterijeru) iako je pas tog anonimnog mladica bio lepsi. Ne previse, ali lepsi. Kaze Lacika,  - a ovaj mladi, Epel se nasmeja i nije komentarisao...

--- Kraj citata ---
A kaj je imao rečč Jel bi to promijenilo odlukuč!

SUMO:
Ako je nesto lepse - lepse je. Sad, kriterijumi su ponegde razliciti manje/vise....

dean:
Postoji standard, a o ljepoti nije zahvalno razgovarat. Netko voli plavuše, netko crne, netko smeče, a nekom nije bitno. O ženama govorim, naravno!

SUMO:
pa citas li pazljivoč Postoji standard, pas je bio lepsi ali ga je vodio anonimni decko...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju