Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (12/27) > >>

germa:
kao sto sam napisao prije ja nemam problema u setnji,znaci ,ide pored lijeve noge odvezan,kad ja stanem on sjedne.komande tipa sjedi lezi i sl radi bez problema,dolazi na poziv.kad je u kuci nemam niti jedan problem,imam osjecaj da zna sta ja mislim.ako ga prijeko pogledam odmah ide na svoje mjesto a aako mu se lijepo javim spreman je za igru istog trenuka.sve ovo vrijedi u setnji ulicama a u lovistu je jednostavno drugi pas

dean:
Pas je zabrijao da je on tebi gazda kad ste u lovištu!  hao Teletakt je rješenje, ako je tako tvrd. Nema smisla derat se za njim je ti ode autoritet... A ako ga stisneš sa strujom, dolazit će tebi da ga braniš, u tebi tražit zaštitu... samim time biti tebi bliže a i poslušniji...

HunterDon:

--- Citat: dean - 19. 02. 2008. 12:08:58 ---Ja sam imao sličan problem sa svojim prepeličarom. Nije bio stabilan na pucanj, makar je sa šunjkavcem lakše. Jer on nakon kaj pronađe divljač mora ju glasno goniti, ali naravno kratko. Znači on digne fazana, javi se i tek kad ptica poleti i on krene trčat za njom
--- Kraj citata ---

Mene zanima kakvo je pravilo u lovu sa labradorom? Kad digne fazana on mora otići u down ili retriveri smiju trčati za divljači u letu, za razliku od ptičara?

HVALA

 dr.i

germa:

--- Citat: dean - 23. 03. 2009. 10:23:16 ---Pas je zabrijao da je on tebi gazda kad ste u lovištu!  hao Teletakt je rješenje, ako je tako tvrd. Nema smisla derat se za njim je ti ode autoritet... A ako ga stisneš sa strujom, dolazit će tebi da ga braniš, u tebi tražit zaštitu... samim time biti tebi bliže a i poslušniji...

--- Kraj citata ---

hvala deane,ja mislim da je to rjesenje,gdje mogu nabaviti teletakt.ja zivim u svedskoj i mislim da ovde to ne postoji jer svedani imaju drugacije poglede na pse

dean:

--- Citat: HunterDon - 23. 03. 2009. 10:30:45 ---
--- Citat: dean - 19. 02. 2008. 12:08:58 ---Ja sam imao sličan problem sa svojim prepeličarom. Nije bio stabilan na pucanj, makar je sa šunjkavcem lakše. Jer on nakon kaj pronađe divljač mora ju glasno goniti, ali naravno kratko. Znači on digne fazana, javi se i tek kad ptica poleti i on krene trčat za njom
--- Kraj citata ---

Mene zanima kakvo je pravilo u lovu sa labradorom? Kad digne fazana on mora otići u down ili retriveri smiju trčati za divljači u letu, za razliku od ptičara?

HVALA

 dr.i



--- Kraj citata ---
Labrador spada u skupinu pasa koji su retriveri-donošači divljači... Znači on hoda uz nogu lovcu i nakon kaj ptičar nađe divljač, lovac je digne i pukne, aporter na zapovijed ide po tu divljač.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju