Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (13/27) > >>

HunterDon:
Ok, hvala dean... znači da praktično nema neke veze... labovi kako znamo imaju odličan njuh, tako da i oni   pronalaze i dižu u lovovima (radni ispit je naravno nešto drugo), ništa neobično, bar sam ja to veliki broj puta vidio...znam da su oni uzgojeni primarno kao donosači (retriever)... ma radim sa štenetom laba pa da pitam u vezi odlaženja u down nakon podizanja...

...znači kod ptičara bi down trebao biti obaveza, dok kod laba to nije slučaj!!!

 zagi



dean:
Naši lovci ni ne znaju kaj je down i zato tu naredbu ni ne koriste. A koju koriste osim deranja?!  hao
Moj savjet ti je da ga naučiš traženju tj. da te osobine potakneš u njemu ako su mu već urođene! Znači, loviš sa ptičarom, on nađe divčljač, markira, ti divljač digneš, pukneš, a retriver ti ode i to donese, a ptičar ako je pravi bude tak i tak stajao u fermi... Ili, radi s njim krvni trag! Jako zanimljiva disciplina, ako je pas stabilan, smiren, vodljiv, a to je sve važno za psa koji će raditi potrage...

HunterDon:
Baš to kaj veliš... pihhh... diže mi se kosa na glavi kako neki rade s ptičarima... pa to je prava šteta... lov sa psom bi trebao biti užitak i za psa i za vlasnika, a ne da jedan ima ptičara koji samo diže i aportira, a do njega se još 3-4 druga lovca šlepaju jer nemaju psa... ovaj diže ko lud, trči za divljači... grrr... ptičar bi trebao ostati na marci tako dugo dok do njega ne dođe lovac, divljač se diže i pas bi trebao automatski u down... pogotovo je "lijepo" vidjeti kaubojadu kad se npr. digne zec iz loge pa počinje pucanje "kauboja", a pas trči za lovinom... jaooo... trnci me prolaze kod takvih situacija... kod nas još uvijek nažalost nije rijetkost da se nabavi lovno štene, baci u boks do 6-7 mjeseca i onda "polako" krenuti u lov, a da pas nije ni svladao osnove naredbe... dođi, sjedi, stani...

Kujica s kojom radim je strašnih radnih linija... baš prava lovna krv, kod kojih je i exterijer odličan... imao sam prije ove kujice isto labradora, ali nisam s njom radio za lov jer nije imala papire... ali kakav nos, ufff, ništa njoj nije promaklo... kod nas je još uvijek njemac "zakon" što i sam potvrđujem, ali ostatak rasa je brutalno nezastupljen... 0 bodova... dok je ponegdje vani lab dosta zastupljen... da ne spominjem VB, naravno... :D

 d4

matej1985:
Pozdrav, imam njem.kratk.pticara starog 2 mjeseca. Nov sam u lovu pa molim korisne savjete sto i kako u dresuri, prvi koraci, korisni savjeti i sl. z6

KOBI:
Uzmi neku knjigu o dresuri pasa procitaj jer tesko ce ti ko dati detalje kojih je milion a koje trebas.ono osnovno nije problem mozes saznati a posto tebi treba od a do z najbolje uzmi dobru knjigu i imas tu sve  d1

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju