Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (14/27) > >>

dean:

--- Citat: matej1985 - 15. 04. 2009. 23:46:42 ---Pozdrav, imam njem.kratk.pticara starog 2 mjeseca. Nov sam u lovu pa molim korisne savjete sto i kako u dresuri, prvi koraci, korisni savjeti i sl. z6
[/quote
Imaš puno tema na forumu sa tom tematikom, samo čitaj...  d4
--- Kraj citata ---

Roni:

--- Citat: HunterDon - 23. 03. 2009. 10:57:16 ---Ok, hvala dean... znači da praktično nema neke veze... labovi kako znamo imaju odličan njuh, tako da i oni   pronalaze i dižu u lovovima (radni ispit je naravno nešto drugo), ništa neobično, bar sam ja to veliki broj puta vidio...znam da su oni uzgojeni primarno kao donosači (retriever)... ma radim sa štenetom laba pa da pitam u vezi odlaženja u down nakon podizanja...

...znači kod ptičara bi down trebao biti obaveza, dok kod laba to nije slučaj!!!

 zagi





--- Kraj citata ---
:tommy:

Pozdrav grupi ako je još neko dolazi ovamo?!
Imam kuju njemački kratkodlaki ptičar, stara 15 mjeseci.
Pošto mi je ovo prvi pas kojeg dresiram molio bih nekoda da mi da par savjeta kako naučiti kuju slijedećem:
1.) kod markiranja da nakon što se digne divljač ostane u polaožaju down.
2.) sda pravilno donosi predmete i divljač. (donese do mene ali ispusti predamnom pa sjedne)
3.) ispraviti manu da se ne valja u izmet.

Hvala

antoniog:
1.DAUN KAŽNJAVANJE PSA
2.ništa strašno
3.ništa strašno
Prvo počneš sa socijalizacijom ,vođenje na povodcu uz nogu,pa odloživost.
NKP su najpametniji psi lako shvaćaju nardbe ,ja ih osobno držim

antoniog:
sve samo polako

HunterDon:

--- Citat: Roni - 02. 09. 2009. 21:53:00 ---
Pozdrav grupi ako je još neko dolazi ovamo?!
Imam kuju njemački kratkodlaki ptičar, stara 15 mjeseci.
Pošto mi je ovo prvi pas kojeg dresiram molio bih nekoda da mi da par savjeta kako naučiti kuju slijedećem:
1.) kod markiranja da nakon što se digne divljač ostane u polaožaju down.
2.) sda pravilno donosi predmete i divljač. (donese do mene ali ispusti predamnom pa sjedne)
3.) ispraviti manu da se ne valja u izmet.

Hvala

--- Kraj citata ---

1. psa postavit u sjedeći položaj... izreči naredbu daun i onda psa poleći (postaviti u položaj da legne i glavu priljubiti tlu), opet reći daun... kad pas sve voljno istrpi pohvaliti ga... i tako opet 100 i nešto puta i pas će lijegati na naredbu... uz prisutsvo divljači je druga priča, mladog psa je bolje imati na konopcu kad markira... kad se podigne divljač mladi pas se od uzbuđenja ne odaziva na naredbu te ga je stoga najbolje držati na dugoj lajni... za sve treba vremena, nema nekog prečeca... samo puno strpljenja... ;)

2. aport se razvija kad je pas mlad, onako u igri, glavno je da pas donese, kasnije se radi na perfekciji... kad je pas povezao da nosi sve što mu se baci... onda se s njim može raditi na perfekciji,,, prije svega toga potrebno je naučiti da sjedne... btw, to je jedna od najlakših stvari... pas dođe do tebe ti imaš u ruci neku poslasticu, pas je vidi podigneš ruku i narediš sjedi... pas će biti toliko zagledan u poslasticu i on će sjesti jer će dizati glavu, a u stojećem položaju to ne može izvesti da ne sjedne... za sve je opet potrebna vježba i ponavljanje... nakon toga se prelazi na naredbu drži... pas mora držati aport, a ne ispuštati... kad pas uzme aport narediti da drži i obilno ga hvaliti... nakon sati i sati vježbe pas će i to usvojiti... sad imaš sve segmente koje treba povezati, pas dođe sa aportom, narediš da drži i da sjedne... i evo savršen aport... moraš znati da ne možeš graditi kuću od krova već od temelja... samo bez nervoze jer pas to osjeća i nije mu lagodno... bez ikakvih teških kazni, pogotovo batina... pas mora biti zadovoljan kad ući...

3. naredbom NE, FUJ... itd...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju