Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Odjeća

GORE-TEX Jakna i hlače

<< < (7/10) > >>

Schultz and Larsen:
Ja imam dobro iskustvo sa Fjellrevenom, ali ne sa gore texom nego sa  G1000 materijelom....Tu opremu sam koristio...veoma dugo u razne svrhe, sto za lov, sto za planinarenje, skijanje i td....Jedva su se iztrosile...inace, moje iskustvo nekih 17 godina boravka u prirodi, sto po snijegu, kisi, vijetru, itd. je to da apsolutno nista sto se danas prodaje na trzistu ne drzi vodu!! Bez obzira cijena, ali znam da ako platis skluplje da je bolje, ima iznimki, ali opet malo.

Kad si u ovoj igri, moras sa sobom rascititi jednu stvar a to je da ces biti mokar! Neki proizvodi drze vodu vani duze od drugih, neki krace, ali svi na kraju puste....pitanje je samo vremena kad...Sada sam nasao stavri koje mi odgovarju, da skupe su, ali barem vrijede svake lipe, jer kao sto vidite po slikama kuda se krecem, je to(dobra oprema) sto mi omogucava nekekev prstojan komfort i dobar dozivljaj prirode....ostalo to " nepromocivo" su price za malu dijecu...

Radije koristi vunu ispod kao izolir,  i to u vise slojeva(ljuski) i skidaj ili oblaci po potrebi i aktivitetu...G-1000 "dise" 100% i u Skandinaviji gdje je zivot u prirodi dio kulture ima velike pristalice!! zagi

Lazar:
dise, pogotovu kad ga natrljas voskom  hao hao hao hao

Schultz and Larsen:
Pa vidi, trlja se voskom po potrebi. Ja sam trljao od koljena prama pasu, jer tu sam vecinom najvise mokar i po rukavima i ramenima, po nekoliko slojeva zavisi koliko hocu da mi traje, ostalo nije bitno. Kad koristis ljeti i u proljece operes u masini i dise ;) :-*

toso:

--- Citat: Lazar - 18. 11. 2010. 22:17:59 ---dise, pogotovu kad ga natrljas voskom  hao hao hao hao

--- Kraj citata ---


http://forum.lovac.info/index.php?action=dlattach;topic=6256.0;attach=37962;imag

Jel ovako izgledaju ljuske o kojima si pricao dva pulovera, majica, prsluk i jakna?????? Svi znaju nesto pametariti a gdje su sada sve te silne Gore-tex jakne???poz.

nostromo:
Decki ne isplati se puno sikirati oko ovog pitanja, ne postoji apsolutno rijesenje.Bez obzira koliko fancy bile sve etikete i opisi svojstava materijala i najskuplja odijela propustaju a najjeftinija ne propustaju al ne disu. To iskustvo prenosim iz perioda koristenja jedrilicarskih odjela koja po ovim pitanjima trebala biti vrh. Kome smeta biti malo mokar nek si kupi Hunting Unlimited  ;)

Mene vise brine sta ne uspijevam naci neki djon koji se ne klize, glava mi je "waterproof" ali nije "shock resistant" ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju