Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Odjeća

GORE-TEX Jakna i hlače

<< < (9/10) > >>

Schultz and Larsen:
Ja sam nasao jednu vrstu carapa. Prije sam koristio razne fabrikate, ali....sa ovim se nista ne moze mjeriti. Kostaju 60 kuna. "Nepoderive" su. Pete se ne izlizu i imaju dug vijek tranjanja, barem u mojoj upotrebi. Uvijek imaju isti fazon. Imam nekoliko pari uvijek novih i jedan par u svakom ruksaku kad sam na terenu...Ovu vrstu sad samo krositim i za lov, planinarenje, skijanje i ostali boravak u prirodi. Obucem jedne, direktno na kozu. Meni to ne smeta, naprotiv.  Sa jednim parima mogu biti topao na nogama kad skijam krosscountry na temp do -25...kad sam u pokretu i drzim temperaturu, ali cizma isto cini svoje..kad idem na onim "reketama" po snijegu onda malo odpustim cizmu, ali samo malo..i topao sam na nogama....

Obicno experti tvrde da se treba nositi jedne tanke pri kozi a onda druge deblje malo grublje strikane na te radi izolacije i komforta.
Ok, kako ko, ali ja samo jedan sloj ovih nosim. Carape su od vune, strikane jako sitno bez velikih rupa i nemaju grubih velikih rubova da zuljaju na prstima od nogu. 80% vuna, ostatak neki elasticiteti i td...Sive su boje, i sto se vise peru bolje su jer vuna mijenja svoju strukturu i niti otvrdnu...i lice nekako na cohu...vuna je po meni najbolje sto postoji za nosisti kao izolator...barem sam se u to uvijerio nakon koju godinu boravka u prirodi i aktiviteta.. d1






Lazar:
ovdje ih vidim dvije sa goretexom a vjerujem da u garazi i autu imaju jos po dvije  pesi
p.s. nekad sam ih imo i vise al odkako sam u lovistu napravio 22 ceke taj goretex mi i nije vise toliko potreban  pesi

toso:

--- Citat: Lazar - 01. 12. 2010. 20:08:21 ---ovdje ih vidim dvije sa goretexom a vjerujem da u garazi i autu imaju jos po dvije  pesi
p.s. nekad sam ih imo i vise al odkako sam u lovistu napravio 22 ceke taj goretex mi i nije vise toliko potreban  pesi

--- Kraj citata ---

Ali vidim da su tebi u lovu draze ove tvoje viseslojne ljuske, a ove jakne u ormaru vjerovatno nisu prosle tvoj test pod tusem pa njih nenosis.poz

grga33:
Schultz and Larsen u potpunosti te podržavam i ja nosim nešto slično kao i tvoje na slici i nema mi zime u nogama

Schultz and Larsen:
Evo koja slika jednog od setova koje koristim za lov i planinarenje....Inace sve je radjeno u 3duplom Goretex materijalu koji je laminiran sloj po sloj...Goretex je samo "ljuska" koja stiti od kise i vijetra, dise naravno jako dobro....inace treba izolator kao vuna ili fleece ispod po potrebi i nivou aktiviteta koji radis




Detalji koji su izvanredno prilagodjeni lovcu..napr..rupa za antenu je jako lijepo sredjena...radio imam u unutrasnjosti jakne....kada je jak minus...spara mi bateriju....

ispod pazuha ima veliki rajfesluz koji otvoris i zatvoris po potrebi .....vecinom kada se penjem uzbrdosto je u mom lovu na jelen  i irvase pravilo...otvorim napolada tako da zrak cirkulise jako dobro...






 Kapuljaca je izvanredna i moze se regulisati na razna nacine....inace naprije na rubu je usivena jedna vrsta sajle koja se moze formirati po potrebi i fazonu....kada je susnjezica i kisa pada malte ne vodoravnoo nda je ovo jako dobra stvar....



Na koljenima, ramenima i laktovima je opet pojacano jos robusnijem goretexu...Sa ovim setom mogu biti na planini oko 8-9 sati...na susnjezici koja doslovno lijepi...Inace ne postoi oprema koja je perfektna...ovaj set kosta jako mnogo ali je medju najboljim..i ne zalim nikad ulozenih novaca u odjecu i obucu jer mi ona omogucava taj lovni uzitak koji trazim ....



 zagi zagi zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju