Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Oprema i Odjeća i obuća

Lovacke pracke

<< < (5/7) > >>

dabar:
Imam je još uvijek negdje praćku iz djetinjstva baš sa tom žutom gumom za vadit krv, nedugo sam je vidio negdje među stvarima sad da je idem tražit nebi je pronašao sigurno..kad mi neče trebat nači ču je..nisam se s njom nabacivao po životinjama ali po starim flašama teglicama i tu i tamo kojom uličnom lampom da zamračim ulicu jesam  fre

perop:

--- Citat: grom - 09. 05. 2016. 13:29:02 ---Ma lovilo se sve, kosa, grlicu,vrapce,batakljune,pinjce,mačke itd. Bilo je pogodaka za nevjerovati, od galeba u letu, kosa na vodi,grlicu na zvoniku crkve ....razbojnik bio žešći. Bilo je to dobro, znao sam fino napraviti praćku. Guma je bila najveći problem. One najbolje su kratko trajale, od lopte i sl. Onda sam našao neku zračnicu od auta koja je bila extra žilava . E to se čuvalo jer su ostale bile mlitave. Onda bih ukrao didu sačme od devetaka. To je bilo samo za lov.

--- Kraj citata ---

Autor: Gabro
«  : Danas u 15:24:02 » Umetanje Citata
Prvo pračica pa je došla i zračna na red. Prvo stara očeva Zastava i Slavija pa onda Slavija 630 i 631 ja mislim da su bile. Tek onda nam nam niko nije bija ravan  2p
Vrime ide naprid po meni ne nužno u boljem smjeru, djetinjstvo prije 20-30 godina i sada se razlikuje puno. Stvari šta su onda bile prihvatljive i normalne bi sad izazvale zgražanje...
 teaa  d1
Ista priča je i kod mene, praćkom koja se kod nas zvala Fjumba počinjao je lovački staž. Tko bi ispričao sve te doživljaje i lovove praćkom. Mi bi se takmičili u bacanju konzerva u zrak, praćkom bi ih redovito pogađali. Zakon su bila gume od crvene anime, ali one su se teško nabavljale. Ja sam najbolje gume imao od starog BMW-og motora, one su bile top. Iza praćke je došla zračna puška, prvo mađarska Telly, koristila se i sačma 4,5mm, kada nije bilo dijabola. Zatim je došla Slavija 630 koja je bila zakon. Danas dječaci samo zure u iphone i laptope i imaju u osmom razredu dioptriju kao oko od one stare baterije, nogomet igraju virtualno, što reći nego da sve ide u P.M.  sor

grom:
Moj Pero ne govori mi ništa, ja imam doma dva mamlaza. Treći i sedmi razred, još nisu metka opalili  paci. Je stariji nešto malo probao i to je to. Sine kad ćeš u lov??? Nikad, ne da mi se ubijati životinje....mamu ti tvoju, napraviti ću ja dnk analizu, iz kuće su svi pucali čim su mogli držati pušku.

deeejan:
 hao hao
znam dosta kolega koji imaju istu situaciju sa sinovima kao i ti grome...
ma tvoji su, ne boj se fre ;D
valjda je to to moderno vrijeme....

jura23:

--- Citat: grom - 09. 05. 2016. 23:02:17 ---Moj Pero ne govori mi ništa, ja imam doma dva mamlaza. Treći i sedmi razred, još nisu metka opalili  paci. Je stariji nešto malo probao i to je to. Sine kad ćeš u lov??? Nikad, ne da mi se ubijati životinje....mamu ti tvoju, napraviti ću ja dnk analizu, iz kuće su svi pucali čim su mogli držati pušku.

--- Kraj citata ---

 hao hao d4 d4 d4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju