Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Oprema i Odjeća i obuća

Štap za pucanje

<< < (8/12) > >>

angler:
Pre neki dan sam si napravio podesive štapove za pucanje od aluminijumske garnišne za kupatilsku zavesu (šipka za tuš zavesu). Skolpljen dužine 118cm, maksimalno razvučen 208cm.
Jedna garnišna me je koštala oko 3e, malo sprej farbe i izolir trake, šraf, matica i gotovo.

leon:
Dobar  d4.

robert.limeni:
jeftin a odličan d4

Gabro:
Svaka čast za izum!! 1liga 1liga

angler:
Hvala. Iskreno, ideja za garnišne je kolege sa posla, realizacija i razrada projekta moja. Krenuo u radnju da kupim one zelene štapove za baštu/paradajz međutim nije ih bilo i kolega se setio tih garnišni.
Ako neko bude pravio dobro je na mesto gde je šraf staviti neki tipl tj popuniti cev iznutra kako bi se ojačala, em je tanko em je cev aluminijumska. Na tanjim krajevima cevki se nalazio jedan plastični tipl za koji je bio zavrnut sam kraj garnišne, ja sam njega iskoristio nabio ga u cevku i kroz njega probušio rupu i uvrnuo šraf. Taj kraj sam zatvorio metalnim delom od sačmenog patrona. Izmedju cevki, kao odstojnik, na šraf sam stavio 6-7 podloški pa preko njih par gumica. Sa donje stane, na kraju debljih cevki, je bio feder koji sam ocekao i nabio kraj ponovo nazat. Time sam skratio sštapove za nekih 10cm ali time i dobio kraće štapove kada se sklope.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju