Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Oprema i Odjeća i obuća

Štap za pucanje

<< < (12/12)

angler:
 Naravno tronozac je najstabilniji, to niko ne spori. Da se i to napraviti u DIY varijanti.
Ko može da si priušti primus to jeste najbolji i najlakši za koristiti. ja bi pre te novce dao za municiju i vežbu gađanja, šta da se radi takva situacija...

stipe_zg:
Pirša nema bez štapa. Koristio sam različite i svaki od njih ima prednosti i mane iskreno za mene je primos bio otkrovenje i cena od 200+€ se dala dostici samo da ga imam medjutim za mene osnovna mana njegova je tezina od 1,5kg +dodatak za oslonac. svo vreme sam trazio nesto jednostavnije i lakse i nasao sam to je francuski “4 stable stick” slobodno mogu da kažem da je i tri puta laksi a daje savrsen oslonac.
Oslanja se i potkundak i kundak kad se malo uvezba postavljenje pucanje sa njim je uzivanje. Postoji nekoliko varijanti od 100-250e svaki radi posao ovaj najskuplji je od karbona i tezak je negde oko 5-600g sto je stvarno zanemarljivo kad se krecete po lovistu.

roger:

--- Citat: angler - 28. 11. 2017. 20:44:53 --- Naravno tronozac je najstabilniji, to niko ne spori. Da se i to napraviti u DIY varijanti.


--- Kraj citata ---
Industrijski teleskopski tronozac daje maksimum opcija. (u ovom slucaju primos, premda mislim da ima i drugih manje poznatih proizvodjaca)
Zato jer ga se spusti na visinu koja ti odgovara.
Nije isto gadjati na 200 metara sa stapa iz stojeceg polozaja, ili na 200 m, sa stapa iz klececeg polozaja, kad mozes k tome jos nasloniti lakat na koljeno. Imao sam nekoliko dobrih odstrela na ovaj nacin.

Kod lovackih ceka koje nisu bas ergonosmki izvedene, takodje je moguce koristiti takav stap na visini idealnoj za lovca u sjedecem polozaju

DYI varijanta tronosca, bolja je od obicnog stapa, ali nema opcije podesavanja po visini.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju