Streljaštvo > Streljane

Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?

<< < (5/5)

mbiloglav:
to je american trap gdje je pucačko mjesto bliže rovu.jedna mašina izbacuje golube,puno sampucao olimpijski s 15 mašina,15m od rova pucačka mjesta,uglavnom nebo i zemlja prema americanu al to sad nije tema  zagi

Nimrod:

--- Citat: Tyger - 04. 06. 2018. 11:14:58 ---Mogu reći da je kolega pucao iznenađujuće dobro s obzirom da mu je tek početak. Mnogo strijelaca i sa mnogo boljom opremom i većim stažom nisu pucali niti približno tako. Ima još mnogo prostora za napredak, od stava, držanja puške itd. ali uz nekoliko savjeta i treninga biti će to još bolje.
I sam sam pucao trap lovačkom puškom nekoliko godina, bilo je i loših i boljih rezultata, ali sve je to bilo mučenje kako i kolega navodi. Može se i sa lovačkom puškom potrefiti dobar rezultat ali u niti jednom segmentu pucanje lovačkom puškom ne može se usporediti s pucanjem iz trap puške, a to znaju samo oni koji su probali jedno i drugo.

--- Kraj citata ---

Hvala na pohvali :)

Ma nema uopće dileme da se trap bolje puca s trap puškom, daleko od toga. Stvar je u tome da sam ja potpuni početnik sa sačmaricom (do ove subote praktički nikada nisam ni pucao iz sačmarice, ako ne računaš 4 metka ispaljena u zrak jednom prilikom) pa ne bih htio isprobavati različite puške dok se barem s jednom ne sprijateljim kako spada.

To je kao i u drugim streljačkim disciplinama. Recimo početnici koji kreću pucati iz kratkog oružja pa onda dođu na streljanu i idu isprobavati različite pištolje i kalibre. Ili - najgore od svega - idu pucati malo iz poluautomatika, a onda malo iz revolera. Na kraju ne nauče ni s jednim pucati kako treba i samo se zbune i obeshrabre. Viđao sam to i znam iz prve ruke...

Zato nisam htio isprobavati s drugim puškama, iako su mi ljudi nudili da probam. Onog trena kad budem siguran da sam savladao pucanje iz svoje puške i da mogu s njom ići u lov bez straha da će mi pobjeći fazan na 20 metara, onda mogu isprobavati i druge. Do tada se držim svoje :)

U svakom slučaju, pucanje u subotu je bio veliki užitak i zadovoljstvo... i jedva čekam ponoviti  z14

mbiloglav:
samo naprijed  zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju