Streljaštvo > Tehnika gađanja

DENTLER SMARTBRAKE FC RAZBIJAČ PUCNJA I PLINSKA KOČNICA

(1/5) > >>

perop:
 teaa
Što cijenjene kolege s ovog Portala misle o ideji da na svoje oružje ugrade razbijača pucnja - plinsku kočnicu "DENTLER SMARTBRAKE FC. O ovoj plinskoj kočnici pisao je i Portal Lovac. Je li ovo dobra ideja? Koje su prednosti a koje mane kod njezine ugradnje? Ima li itko od vas iskustva ili je nešto čuo u svezi s ugradnjom ove plinske kočnice?
 z10

http://www.lovac.info/lovacko-oruzje-optika-lov/lovacki-portal-lovac-preporuka-lovacke-opreme/5455-dentler-smartbrake-fc-plinska-kocnica.html

roger:
Ovo je novi proizvod na trzistu, i mislim da ce potrajti dok neko napise vjerodostajan opis performasi.
(Tj, da nije sponzoriran u strucnim magazinima).

Ovo su karakteristike sa linka - s mojim komentarom.:


Smanjenje povratnog trzaja između 30 i 45 posto, ovisno o kalibru. Moguce

Zadržavanje normalne jačine pucnja ( ostale plinske kočnice ga znatno pojačavaju) Upitno, bez da se vidi presjek dizajna, odnosno isproba u praksi.

Smanjenje plamena koji izlazi na usta cijevi prilikom pucnja. Moguce, slican je efekt na ostalim plinskim kocnicama

Zbog manjeg trzaja lakše vidljiva reakcija divljači na pogodak. plinske rupe prema gore, smanjit poskakanje cijevi i trzaj na gore. Vrlo je vjerojatno je da je laske vidljiva reakcija divljaci, zbog mirnije puske. Ali ovisit ce i o kalibru

Gotovo potpun izostanak poskakivanja cijevi prilikom pucnja isto kao i prethodno


poboljšanje preciznosti cijevi. slazem se

Razbijanjem pucnja divljač teže locira smjer hica. tocno.

Sve u svemu, misljenja sam da u najgoru ruku ce imati performanse obicne plinske kocnice sto je dobro, i mozda pojacan pucanj poput drugih kocnica (a mozda i ne). Po meni nema stete ako se stavi na pusku.

Generalno ja sam pobornik stavljanja plinske kocnice, a ova moze biti ili unutar uobicajenih perfrmansi, ili nesto malo bolja, ali ne moze se reci dok je neko realno ne isproba.
Najveca i jedina mana plinskih kocnica je bacanje zvuka u stranu sto moze biti neugodno za pratioca, ili cak samog lovca, pa joj je ovo jedini moguci nedostatak, za kojeg proizvodjac tvrdi da je eliminiran.
Drugo sve su pozitine kvalitete, uz uvjet precizne i kvalitetne izrade i montaze.

pepi2:
Smanjenje povratnog trzaja između 30 i 45 posto, ovisno o kalibru. Apsolutno nebitno ,ja u lovu trzaj uopste ne osjetim.

Zadržavanje normalne jačine pucnja ( ostale plinske kočnice ga znatno pojačavaju) Nevazno, svakak se cuje.

Smanjenje plamena koji izlazi na usta cijevi prilikom pucnja.Ja ga iz moje cijevi nikad nisam vidio a i da jesam ne bi mi smetalo.

Zbog manjeg trzaja lakše vidljiva reakcija divljači na pogodak. Sto upitnika ! tko lovi zna zasto a kome je do potpunog uzitka u dozivljaju namontira kameru. Ili divljac lezi ili je ostala koja kap krvi. [/color]

Gotovo potpun izostanak poskakivanja cijevi prilikom pucnja. Kome to smeta ? metak je i onak vec otisao ili si pogodio ili si promasio , sta ima veze ako cijev malo poskoci.

poboljšanje preciznosti cijevi. Naslusao sam se prica gdje su slicne naprave pokvarile preciznost !

Razbijanjem pucnja divljač teže locira smjer hica.  hao sta imamo jedan probni prije ?
 
Ja na ovo gledam kao na jedan estetski dodatak koji nepotrebno povecava ukupnu duzinu puske pa ces nekad zapeti i tamo gdje mozda bez toga ne bi. Radije cu umjesto toga nositi 2 metka vise ili stangu Slavonske kobasice = ekvivalent tezine.

Pinia:
Potpuno se slažem s kolegom Pepi2 , Da pucaš iz .50 BMG onda ti treba kočnica ali na ove naše kalibre koje se koriste gledam to kao modni dodatak.  d1 z14

grom:
Od svega toga priznajem samo dobar prigušivač. Nije mu ravna ni jedna plinska kočnica. Razbije pucanj i smiri pušku, trzaj itd.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju