Streljaštvo > Tehnika gađanja

Najpromašaj

(1/42) > >>

Huntercro:
Promašaj je sastavni dio lova. Koliko god ne htjeli o njemu pričati on ipak postoji i svako od nas ga gura u dio nas da ga što prije zaboravi. Otovrio sam ovu temu da biste ispričali vaš najpromašaj ili najpromašaje i da biste olakšali dušu. Meni se obično desio kada sam požurio više nego obično. Evo i jednog od mojih dražih:
Prije tri godine bio sam na Cresu u lovu na lopatara i tražimo ga mi cijeli dan i nema ga i nema (rika je bila malo stalo jugnilo je). Pred sam mrak počnu se jeleni javljati i ajd lijevo ajd desno polako se približava mrak i mi krečemo prma cesti gdje trebaju naiči moj brat i Jaro. Dolazimo mi do livade kad se na livadi dva tuku. I dok se mi polako šuljamo prema njima naiču iza zavoja gornja dvojica sa džipom i polaše jednog koji trk ravno na nas. Bio mi je na jedno 45 metara onako u sumrak. Stoji i gleda u mene ja dignem karabin stavim križ na prsa i bum, nemam šta čekat ovi su sve bliže s džipom. Ja grunem a on ode trkom u brdo. Drugi jelen na livadi i dalje stoji sa još večim rogovima od onog. Šapče mi pratioc pucaj drugog ovog si promašio, a ja njemu de ne jebi nema on kud tu je on lego na brdu, ne mre majstor mašit. Kad mi traži traži nema ni kapi krvi ni jelena. Pa da sam ga grunio sa 8x57JS nema on kud ko da ga top oplete. Ma vratimo se mi ujutro i opet traži i neme i nema. Ne valja puška slijedeča pomisao. Odemo na lovačku kuču, pivsku bocu na 80 metara - tras bum ode u parčiče. Hm ne valja, i dan danas sam uvjeren da je sve bilo do municije i od onda sam kupio alate i počeo puniti sam. A di je bila greška prosudite sami.   

Nosler:
Ma,do municije je to sigurno....jest,jest...tako se i meni desavalo! ;D ;D ;D
Nekoliko mi je puta mrtav srndac pobjegao.. d5

Ako te sta tjesi..nisi sam!! ;D

Huntercro:
Bilo je to negdje oko 1986. godine, veljača parenje lisica u punom jeku. Stari skupljo materi lisice za bundu i kaže oš samnom u šumu dam ti pušku i ako koju odstrliš dobiješ 100 iljada - jednu crvenu. Joj kako nebi treba mi malo za izači i bila je to dobra lova. Spremi o se ja napunio prsluk sa 20 komada ko da na patke idem. Sjednem ja na čeku stavim ja u jednu cijev  dvojku a u drugu 4 mm. Gledam ja kad ide lisica ravno na mene po prosjeki. Došla na jedno 40 metara pa gleda vamo gleda tamo a meni pred očima samo 100 iljada. Ja grunem jednom dvaput gledam ode ona u šikaru i bjež. E bem ti ode mi 100 iljada suze mi cure. Sjedim ja dalje onako ljut, zapalio jednu pljujem sam bi sebe izčuškao. Kad pogledam ja na istoj prosjeci ide lijač duplo veči od ove što je bila maloprije i prati trag. Doče do mjest gdje sam pucao naredi se i počne veliku nuždu. E roč rekoh nečeš nikud umrečeš na sranju. Roknem ja jednom drugi put ode i taj. E bem ti sreču ode mi sad 200 iljada. Au kuku lele samo mi pare pred očima. Završio lov pao mrak evo mog ozarenog oca iiiiiii pita dvije ač A ja samo šutim i gledam u pod. E kaže on mogao si zaradit 200 iljada a sad kuči bez ičeg a i više neš sa mnom iči kad si taki klempav. Uvjeren sam da nisam mislio na pare pale bi obje, al kad je čovjek proklet za pare ..... 

medo:
Moj prika price su ti bas prave.Svi imamo slicnih iskustava.
Ja sam srnjaka gadjao u plecku na jedno 120m.Bum i on padne.Poljubim ja svoj 8x57 i krenem prema njemu kad on skoci poce trcati na mene .Ja pucam jos 3 puta ali on ne staje.Dolazi mi na 5m s pjenom na ustima i nekuzi me,noga zadnja mu slomljena.Trci oko mene u krug,a ja ne znam bili ga lupio kundakom ili pucao s karabinom kojem ne vjerujem.Sva sreca da je prijatelj uz mene imao moju bokericu pa ga pogodio na 10m u kicmu.
Bas sam bio ljut.Na provjeri koncanca je bila pomaknuta tako da nije moja krivica z30

medo:
Skupni lov 97. u Velebitu.
Rasporedili se mi i ja i Jure odosmo visoko da zauzmemo poziciju. Pucalo se daleko u podnozju ali oko nas nista.Gledam ja Juru kako se pomice u grmlje.Nakon par min. Javlja mi da je vrijeme za ici kuci.Ja se spakirao i cekam ga kad on voce srnjaka na ramenu.Ja d5,ne vjerujem svojim ocima.Srnjak ociscen u kozi bez tragova krvi na kozi i pucnja nije bilo.
Ja mislio da ga je iz zajebancije donio noc prije.Gledam ja ,a on vruc.
 Pitam ja Juru sto je bilo,a on meni:"Ja sam otiso na veliku nuzdu,to si vidio. Ja se taman skinuo kad srnjak trci ravno na mene.Ja okinem,a metak zataji.Posto je bila pumperica ja ga opalim kundakom u celo.Pao je odmah kraj mene.Posto nisam nuzdu zavrsio ti ga ponesi ,a ja odoh u grmlje."
 Da nismo vidjeli mislili bi svi da je lovacka prica. ;)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju