Streljaštvo > Tehnika gađanja

Upucavanje karabina

(1/108) > >>

MAUZ:
Kako ja to cinim…
Potrebno:
- Karabin sa optickim nisanom
- adekvatna municija, koja se planira koristiti za dalje potrebe od 6 pa na vise komada
- stega za karabin (tzv. bok)
- meta
- 3 piva (ad hoc koristim tuborg 0,3)
- i malo dobre volje…
U ociscenu suvu cev ubaciti metak, nisaniti u MUS (strogi centar) mete, I tako pazljivo opaliti 1 metak.
Ukoliko je u meti, ponoviti jos dva puta i odrediti srednji pogodak ta tri metka. Potom, ocistiti suvom krpom unutrasnjost cevi i karabin odneti u bok, otvoriti pivo i popiti po potrebi… U boku (stegi) namontirati (lagano stegnuti) karabin, da koncanica bude u strogom centru, musu ili prethodnoj nisanskoj tacki…
Novcicem ili drugim alatom dovesti koncanicu iz centra u sredisnji pogodak prethodno pucane grupe od 3 metka. U medjuvremenu se okrepiti pivom... Otvoriti drugo i pucati grupu od 3 kom (nakon sto oruzje izvadite iz stege).
Ukoliko je sve obavljeno kako treba, dobit cete extra upucan karabin!
Kada shvatite sta ste postogli, odnet cete dve pranze flase na liniju meta i dokazati sebi uspjeh na stetu ambalaze, zadovoljavajuci se trecim pivom… Meni je danas bilo mrsko zbog kise sve to slikati i nositi flase na 100, ali je upucavanje potvrdila siva vrana, cije poslednje pero nije dotaklo tle kada sam bio ubedjen da je karabin upucan!
Da se malo pohvalim, grupe nisu izasle iz 1 kvinch 

P.S. JA sam boresighterima dosao do pogotka u metu, a ako se ne dodje sto nije retkost, postepeno pomicite metu, pa obavite sve prethodne radnje, ako treba i na 50 metra. Poz, MAUZ!
P.P.S Dobio sam kritiku za pivo, ali ja sa pivom bolje gadjam, a ako neko ne pije pivo, neka koristi limenke ili ambalazu bilo kojeg omiljenog pica   ;D  ;D ;D

medo:
I ja radim slicnim putem ali cistim pusku nakon svakog metka prvih 8 kom,a zatim cistim nakon tri metka prvih 15 kom.E tek tada puska se "privikla na municiju",a zatim slijedi dovodjenje koncanice u najbolji polozaj.Naravno,grupe na 100 su uvijek ispod 2.5 incha,a cesto i u 5mm sto je idealno.To je preskup proces i za to se rucno puni municija ali ovo sto ti radis je odlicno i rezultat ti je odlican. ;)

MAUZ:
Pocinjem Medo i to da radim, reloading... Iako znam i bolje metode upucavanja, kada sam napisao ovaj post zelio sam napraviti presjek kako ja upucavam lovacki karabin i posavjetovati mladje kolege... Znam ja i za bolje metode, ali mislim da je ovo za potrebe balkanskog lovca vise nego dovoljno. Neki su me isprozivali, kako nakon 3 piva vidim sivu svraku... Takvu reakciju sam i ocekivao, te im predlozio moje gostovanje na srnjaka i demonstraciju na sivoj vrani. Cena opklade, je srnjak  ;D
Poz i dob kob, MAUZ!

medo:
Svaka cast.Ja sam sinoc pod reflektorom lisicu zveknuo na 310 m iz 243WSM i jednu kasnije na 240 iz 30-06 sa 150 gr win accubond.
Znas sto radis i bas te briga sto drugi misle.
Pozdrav

MAUZ:
Zad si me zagolicao, koji far koristis na te daljineč MEni je gust loviti lisicu, svakako, pa i farom! Reakcije na taj lov, bile su razne, procitaj... http://www.snajperskimetak.s4.bizhat.com/viewtopic.phpčt=164&start=15&mforum=snajperskimetak
I kod mene je .243 u planu...
Poz, MAUZ!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju