Lovna kinologija > Veterinarski kutak

Eutanazija psa

<< < (3/4) > >>

panj:
Surovo vjerovatn je. Nije to uopče lako vlasniku učiniti pogotovo kad je tog psa imao desetak godina ali treba sve poduzet da smrt bude trenutna.   

nazime:
Onda to za vlasnika uradi netko drugi!

lovac miro:
Svaka čast tko bi mogao gledati svog psa preko nišana.Pa ni kao taj netko"drugi" osim u zaista teškoj nuzdi da mu olakšam muke,ali ne znam nisam bio u toj situaciji.Iglom i špricom mi je normalno,stvar struke.

medicus:

--- Citat: ---Može se to odradit na bezbolniji način za životinju a smrt je trenutna.
--- Kraj citata ---


--- Citat: ---Surovo vjerovatn je. Nije to uopče lako vlasniku učiniti pogotovo kad je tog psa imao desetak godina ali treba sve poduzet da smrt bude trenutna.
--- Kraj citata ---



--- Citat: ---Onda to za vlasnika uradi netko drugi!
--- Kraj citata ---


Kolege molio bih Vas da prije ovakvih izjava proučite Zakon o dobrobiti životinja,evo ja ću vam olakšati traženje sa ovim link-om

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/0400.htm


c/p
ZAKON O DOBROBITI ŽIVOTINJA,Narodne novine br.19,25.02.1999

članak 9.

(1) Usmrčivanje životinja se može provesti kad:

- bi liječenje životinja bilo dugotrajno i povezano s patnjama, a ishod liječenja neizvjestan,

- je životinja dostigla visoku starost da joj otkazuju osnovne životne funkcije,

- životinja boluje od neizlječive i/ili zarazne bolesti, posebice one koja može ugroziti ljude,

- je životinja opasna za okolinu,

- je protekao rok iz članka 26. ovoga Zakona.

(2) Za slučajeve iz stavka 1. podstavaka 1. i 2. ovoga članka, o usmrčivanju odlučuje posjednik životinje, a za slučajeve iz stavka 1. podstavaka 3. i 4. ovoga članka, veterinar.

(3) Životinju može usmrtiti samo veterinar ili stručno osposobljen veterinarski tehničar pod nadzorom veterinara.

članak 38.

(1) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba ako:

1. obavlja radnje protivno članku 5. točki 1., 3., 6. i 8. ovoga Zakona,

2. usmrčuje životinje protivno članku 9. stavku 1. ovoga Zakona,


Ukoliko i dalje stojite pri svojim tvrdnjama zadržite ih za sebe.
Hvala na razumijevanju.

Harry P.:
Nedavno sam imao tu nesretnu okolnost da sam se morao rastati sa meni dragom životinjom. Kretenčina, odfurao sam ga na humanu eutanaziju. Nikada više...
Molim Boga da mi se to uskoro neće dogoditi ali ako budem primoran skratiti muke svome ljubimcu, ja ću to napraviti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju