Lovna kinologija > Veterinarski kutak

KRPELJI

<< < (47/51) > >>

bambi:
   Već oko 10 godina koristim sredstvo NEOSTOMOSAN koje se pakuje u smeđe staklene ampule. Isto otopim u 1,5 l vode i wime svakih 20-ak dana isprskam psa i boks. Od kad ga koristim, nikad na psu nisam pronašao ni krpea ni buvu. Koristim ga po preporuci starijeg iskusnijeg kolege, a za mišljenje sam pitao i veterinara. Nikakvih nus pojava takođe nije bilo.

Ideerp:
Imam štene setera(sad će mu 6 mjeseci),prije 15 dana sam mu našao krpelja i odmah ga izvadio i stavaio mu ampulu Advantix,maloprije sam ga pregledao i opet našao jednog na desnoj lopatici,znači 10 cm od mjesta di sam mu ampulu stavio,zanima me jel neko koristi tablete Nexgard Spectra ili Scalibor ogrlice,kakve su se pokazale,jedan kolega kaže da je sa tom kombinacijom riješio problem,ampule mi nemaju smisla jer je pas 3-4 puta tjedno u vodi...ne znam jel mi rano da ga ošišam(vrat i glavu)

grom:
Ništa ampule, osim u nekim situacijama kada su neizbježne. Kod šugarca i sl...Scalibor dobar, Foresto još bolji.

Ideerp:
Preporučila mi je veterinarka Foresto,kaže sa su stvorili imunitet na Scalibor tako da ne pomaže ništa,dat ću mu ove tablete Nexgard Spectra,jedna mjesečno i miran sam šta se tiče svih parazita,rekla mi je još da nije još bilo nikakvih studija koje su uljučivale ogrlicu i još neko sredstvo,tako da mi ne može preporučiti ogrlicu+tablete

grom:
Ne znam šta je sa psom i kakve probleme ima?? Ako su samo buhe i krpelji, Foresto rješava 100%. Meni je radio i Scalibor dobro, a i jeftiniji je. Ali Foresto traje dugo. Ako su samo crijevni paraziti, daj tri tablete (ovisno o veličini psa,. jedna na 10 kg, ali neće štetiti jedna više) i stavi Foresto. Ako nema šuge i sl., ampule ti ne trebaju.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju