Lovna kinologija > Veterinarski kutak

KRPELJI

<< < (48/51) > >>

Ideerp:

--- Citat: grom - 31. 03. 2019. 20:06:46 ---Ne znam šta je sa psom i kakve probleme ima?? Ako su samo buhe i krpelji, Foresto rješava 100%. Meni je radio i Scalibor dobro, a i jeftiniji je. Ali Foresto traje dugo. Ako su samo crijevni paraziti, daj tri tablete (ovisno o veličini psa,. jedna na 10 kg, ali neće štetiti jedna više) i stavi Foresto. Ako nema šuge i sl., ampule ti ne trebaju.

--- Kraj citata ---
Pa problem se u krpeljima,3-4 puta tjedno smo u polju i skupi mi krpelje,u ta tri četiri treninga on je u kanalu po par puta(u vodi),tako da ampule definitivno nemaju smisla,a ogrlica isto gubi svojstva svakim ulaskom u vodu,provat ću sa nexgard spectrom...vidit ću ima li nuspojava i jel to pametno kao dugoročno rješenje,jel šteti jetri itd.

šokac:
Nije to kolega baš tako sa ogrlicom kako misliš.
To su ozbiljne stvari, najbolje u svom svijetu.
Kod mene si u vodi veći dio godine. Rub Lonjskog
polja. Psi su stalno u vodi, većina nosi ogrlice i
nema problema.
Ako ti je pas sa jačom poddlakom onda je bolja
opcija tableta.
Tableta ti je dobra i Krkin Fyrfyst. Sve ti je to sličnog
sastava samo naravno neki brendovi su jači i jednim
dijelom plaćaš ime.

pumbaa:
Ja svoju tornjakušu tretiram sa Fypristom i nema ni buha ni krpelja već godinu dana. Jedino kaj mi je veterinar rekao da nema namakanja u vodi dva dana nakon nanošenja Fiprista. I to nije Fyprist u spreju nego ona ampulica koja je dozirana prema tjelesnoj masi psa.

šokac:
Ma to da. Vet. kod kojeg ja idem to koristi za svoje jazavčare.
Cijena je skoro upola.

Ideerp:
Seteri imaju gusto krzno i dosta poddlake,sad kad mu ja dam tabletu opet se krpelj mora zabost da bi ga ubilo...moguće da mu i Foresto ogrlicu stavim na ljeto pa da provam i nju...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju