Lovna kinologija > Veterinarski kutak

Molim savjet oko štenjenja

(1/3) > >>

ikominator:
Kuja Epaniel Bretonka mi je skotna mjesec dana.
Inaće hiperaktivna i odlična u lovu,zadnjih tjedan dana se dosta smirila,postala je umiljata i mazna-no to pridodajem trudnoći i to nije problem!
Problem je u tome što zadnjih dana izbjegava spavati u kućici,nego se zmrzava vani u kutu boxa.
Imam osjećaj "da pravi gnjezdo" u kutu boxa i ne mrda iz njega(osim kada mene vidi).

  Problem će biti ako se ošteni van kućice!
Nikada nisam imao kuju koja se šteni,tako da sam u tome području totalni laik!
Također,od kada ju znam uvjek izbaciva dekicu van kućice i potrga ju!

   Ima li itko kakav savjet?

   Unapred zahvalan!

roko:
Kolega nesjekiraj se ništa, životinja zna najbolje gdje joj odgovara i kako joj odgovara. I ja imam bretonku već san imao s njom trimlegla. To je sve normalno. I moja nevoli dekice ili bilo šta drugo. Još je prerano za koćenje nebrini. Isto tako ne smrzava se, a štencima neće bizi hladno ako se ošteni van kućice. Kad bude spremna vidjet ćeš po ponašanju. Gubitak apetita ti je najsigurniji znak. Sano osiguraj dovoljnu količini svježe vode i nebrini. Još ti je moj savjet da kuji kroz prehranu dodaješ malo kalcija u obliku tableta. Obično imaš uzet te tablete u vet. stanici. Pozdrav

ikominator:
Box se nalazi na brdu tj. kosini(betonska ploća je vodoravna-naravno),i obložen je armiranom mrežom,koja ima prevelike rupice!
Hocu reci da štenci mogu ispasti kroz otvore i skoturati se nizbrdo.
Ako bi išta stavio u box(drvenu ramu....),ova moja blesača bi to odmah potrgala!

Ovo za kalcij moram potražiti u veterinarskoj iako svakodnevno kuja pojede 2-3 kokošja jaja sa ljuskom,tu nema pomoći,žena i sin je rokaju jajima kada ja radim.Kuji to odgovara jer puca od zdravlja i dlaka joj se sjaji ko Božićno drvce hao

Možda još kakav savjet oko štenjenja?
Roko puno hvala!

Zeiss:
Imaš u poljoapotekama pocinčanu mrežu sa sitnim okama koju koriste za gajbe za perad. Visina je metar, a duljina koliko uzmeš jer je u roli. Ja je koristim za izradu kaveza za zečeve, pa bi možda to mogao povezati sa vanjske strane boxa da ti štenci ne izlaze van kroz armaturu.   zagi

leon:
Nadam se da imaš pokriveni boks. Izbaci kučiču i stavi drveno kištu. Bolje se čisti i ljepo gledaš i pratiš razvoj štenadi. Tako imam ja. Za mjesec dana ne bude više hladno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju