Lovna kinologija > Veterinarski kutak

Pas nemože izbacit izmet....

(1/5) > >>

kunic:
Pozdrav,imam psa starog deset godina nije lovna pasmina.Vec 4 dana nije imao stolicu veterinar dolazi 2 dana dao mu antibiotik i infuziju,juce mu je dao i recinusovo ulje ali nista ne pomaze sutra ponovno dolazi da mu napravi klistriranje crijeva.....Dali je netko imao takav slučaj........poz....

.50AE:

--- Citat: kunic - 15. 09. 2010. 21:36:26 ---Pozdrav,imam psa starog deset godina nije lovna pasmina.Vec 4 dana nije imao stolicu

--- Kraj citata ---

Probaj konzultirati nekog drugog veterinara (ovdje imaš popriličan izbor http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=371).... čudi me da vet nije postavio dijagnozu, već isprobava razne terapije i nada se da će nešto dati rezultat.  Po pitanju konzultacija, moj bi prvi izbor bio vet. fax (imaju dežurstvo 0-24)...no odmah upozoravam - lako se može dogoditi da ti se javi netko loše volje, u tom slučaju nazovi još nekoga sa popisa.

Ono što mi ovako brzinski pada na pamet....pas ili nije jeo (ne uzima hranu iz nekog razloga) ili je pronašao hrpu kostiju ili je progutao nešto neprobavljivo. U prvom slučaju treba tražiti uzrok odbijanja hrane (u pravilu kada pas ne jede više od 12 sati, to je signal za uzbunu), u drugom dobro podmazati ricinusom/maslinovim uljem/parafinskim uljem i pola sata lagane šetnje do istovara, u trećem je već vjerojatno kasno, jer je došlo do propadanja tkiva.

Ostali simptomi? Promjena ponašanja, temperatura (psima je normalna oko 38), nadutost, tvrdoća trbuha, mokrenje?

kunic:
pozdrav,hvala ti na savijetima...danas je bio isti veterinar klistriro je crijeva i nista se nije dogodilo,trbuh joj je skroz napet,nisam primjetio da je mokrila,dobila par inekcija i sad je u božjim rukama vidit cemo sutra,zvao sam drugog veterinara i govori isto klistriranje i šetnja,sad postoji problem da se nije proširilo na jetra,a nije jela već treci dan samo danas malo juhe i to onako na usta sam joj ljevao,,,,vidit cemo sutra..   

pozdrav.....

PinzHunter:
pitam se samo iz kojeg razloga je moj post zbrisam jer nije bio zlonamjeran niti naivan.ako može objašnenjenje moda na pp

pepi2:
Probaj sa parafinskim uljem.Pomjesaj ga sa nekom kasastom hranom koju pas voli, toliko da bude gotovo tekuce i daji joj to direktno u usta tako da si siguran da je progutala.Trebalo bi pomoci.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju