Lovna kinologija > Veterinarski kutak

Šivanje pasa

(1/6) > >>

crni3006:
Pozdrav svima! Zanima ma kako riješavate šivanje pasa koji su stradali u lovu na DS ili na neki drugi način!Dali se upuštate sami u to ili obavezno tražite pomoć vetrerinara!
Ja osobno sam šijem svoje pse,jel imam potrebnu aparaturu i mogu reći da sam vrlo uspješan u tome,i ako nisam vetrinar! d1

Laufer 223:
Tko to može i zna, svaka čast. Ja sam svojevremeno zamotaj u jaknu i trk što brže veterinaru koji mi je bio susjed i uvijek na raspolaganju, a skidam kapu onome tko to sam radi. bravooo

tyrol:
Crni3006  z10
Nešto o ovoj temi šivanja pasa ( u "homemade" varijanti).....
http://forum.lovac.info/lovna_kinologija/stradavanje_pasa_u_lovu_34.msg215950.html#msg215950

sus scrofa:
Svaka čast Crni ako sam znaš šivat psa. d4 Znam još par kolega koji isto kao ti imaju aparaturu pa sam i zašiju psa. znam za slučajeve da su pse po nekoliko puta šili u tjedan dana jer pas zna biti nemiran pa potrga šavove.

crni3006:
Mislim da tu nema previše filozofije,samo treba dobro očistit ranu(hidrogen za rane ili sl.),obrijat dlaku da ne ide u ranu,ako je veći gubitak krvi dati mu infuziju,prašak za rane se napraši u ranu i izvana kada se zašije...
Psa par dana staviti u skučeniji prostor i toplo(kada je zima)da se ne kreće puno,jel što scrofa kaže pokidaju konci i onda jovo nanovo,pa se pati i pas i ti! d1
Naravno da za takve stvari treba imat želudac i strpljenje! d1

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju