Lovna kinologija > Veterinarski kutak

Zaštita od krpelja i papatača

<< < (3/4) > >>

Neno:
Butiga o beštij nema po novom zakonu samo veterinarske ambulante smiju prodavati ovakva sredstva, trgovine više ne.


Morat ču nazvat malo okolo.

bella:
butiga o beštiji ali ona kraj splitova igrališta jedina smoje prodavati zbog tog što je ona registrirana kao ljekarna ja sam u subotu išao kupiti ogrlicu 130 kn. otiđi pa ćeš vidjet.

Neno:
Aha super, hvala na informaciji.

karabat:
godinama koristim scalibor ogrlice jedini repelent koji odbija papatače ja sam zadovoljan s učinkom jer kad ih stavim nema ni muhe blizu, jedino kad je otvorim pustim je dan dva da se malo prozrači jer zbog jačine može iritirat vrat psa.

Felis:
malo se raspitao i saznao slijedeće

najpouzdanija zaštita od papatača ti je pokrivanje boksa sa psom sa finom mrežicom. Znam, teško izvedivo i zafrkancija je, ali budući da su papatači uglavnom aktivni predvečer, ako psa nakon zalaska sunca ne šećeš i zaštitiš boks mrežom, imaš male do nikakve šanse kontakta s papatačima.

još ako to iskombiniraš s nekim od sredstava koje ljudi preporučuju (karabat preporučuje scalibor), rekao bih da si prilično siguran.

za papatača su najefikasniji repelenti koji će ga spriječiti da ubode, a kad ubode, onda je već kasno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju