Autor Tema: Čobanac  (Posjeta: 10914 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Čobanac
« Odgovori #15 u: 11. 03. 2016. 08:22:27 »
Nisam nikada ni pokušao kuhati čobance , gulaše i paprikaše. Kod mene u društvu izmijenilo se barem 10-tak " glavnih kuhara " za ovo vrijeme mog članstva pa su ta jela nosila obilježja svojih autora .
Mogu ljuto , mogu i slanije , no ne mogu ni vidjeti kada na vrhu pliva dva prsta masnoće . Hoću reći da kako kod mene tako i na drugim mjestima kuhari pretjeruju s masnoćama , nogicama , začinima ,zelenjavom . Od svega toga kvaliteta i gešmek mesa često se ni ne osjeti .Mišljenja sam da je ipak divljačina ta koja mora imati dominantan okus u jelu .
Dobar tek !
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2016. 09:25:20 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Čobanac
« Odgovori #16 u: 11. 03. 2016. 09:22:16 »
 bravooo
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Čobanac
« Odgovori #17 u: 11. 03. 2016. 10:33:52 »
Nisam nikada ni pokušao kuhati čobance , gulaše i paprikaše. Kod mene u društvu izmijenilo se barem 10-tak " glavnih kuhara " za ovo vrijeme mog članstva pa su ta jela nosila obilježja svojih autora .
Mogu ljuto , mogu i slanije , no ne mogu ni vidjeti kada na vrhu pliva dva prsta masnoće . Hoću reći da kako kod mene tako i na drugim mjestima kuhari pretjeruju s masnoćama , nogicama , začinima ,zelenjavom . Od svega toga kvaliteta i gešmek mesa često se ni ne osjeti .Mišljenja sam da je ipak divljačina ta koja mora imati dominantan okus u jelu .
Dobar tek !

Sada je Bone glavni kuhar kod vas, gospon Zlatko ?

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Čobanac
« Odgovori #18 u: 11. 03. 2016. 11:16:27 »
Je ! Ozren Bonačić već par godina kuha , no držimo ga na oku . Kad treba dosoliti nikada ne damo njemu da to radi. Kad on stavi "šačicu " soli to je kao da bi zagrabio lopatom. No dogodilo se njemu da je meso za gulaš napacao kao da je meso za kobasice . Stajalo je dan i pol i naravno da je gulaš bio nejestiv. No volimo ga i naš je !  zagi
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Čobanac
« Odgovori #19 u: 11. 03. 2016. 11:27:28 »
A zamislite da nije onoliki, nego da je, recimo, gabarita T.K.-a, tada bi stalno bio živčan, još i više presoljavao, te vam svima neprestance držao predavanja kako su svi gulaši do tad pojedeni, u stvari velike zablude vaših života...  teaa

Offline akma

  • K 100
  • **
  • Postova: 264
  • carpe diem
Odg: Čobanac
« Odgovori #20 u: 11. 03. 2016. 13:18:28 »
to sto kaze fazan oko dva prsta masnoce sto pliva to se rijesi da se odvadi zlicom na kraju
za sol dodaj krumpir on malo povuce sol u sebe(poslije ga izvaditi)
 a ljutina naj bolje umjereno( jedino ak se majstoru omakne koja vise ili ak je dosta ekipe a malo cobanca)
 ionako uvijek ima "tabasco"
e sad sto naj vise "obozavam" kod nadrmajstora; kad ga skarabudzi i ostavi ga da malo stane
 a ono cetiri prsta vode skoci gore i jos pita jel dobar!?!!?
zal boze mesa
oružje ima dva neprijatelja - hrđu i političare

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Čobanac
« Odgovori #21 u: 11. 03. 2016. 13:23:34 »
 sor dečki, ali nožice, suhe gljive, uši, tabasco, krumpir...?
Tema je čobanac, a ne "ostala gusta jušasta jela na bazi čobanca" teaa

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline simba

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Čobanac
« Odgovori #22 u: 11. 03. 2016. 18:28:03 »
Kao što kaže Kohorta kod nas u Baranji pravi čobi bez svinjskih nogica jednostavno ne ide,i vjerujte da će 90% Baranjaca prvo nogice iz kotlića povadit

Offline avincet2

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Čobanac
« Odgovori #23 u: 12. 03. 2016. 14:17:27 »
Bravo Vethunter, kao što Ti reče  tema je čobanac a ne kojekakvi gulaši.

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Čobanac
« Odgovori #24 u: 21. 03. 2016. 13:36:08 »
Potaknut našom temmom, a i samom činjenicom kako kotlić već dulje vrijeme stoji neiskorišten, odlučio u subotu skuhati čobanac. Luk, mrkva, celer, peršin prodinstao na masti, onda ubacio unutra veprovinu, srnetinu i svinjetinu i sve skupa kuhao još nekih sat i pol. Kada je meso pustilo svoju vodu, dodao gljive, domaću slatku papriku, domaću ljutu papriku, pelat paradajsa, ukuhani paradajs, par listova lovora, dva kisela feferona, soli i 3 l vode. Ne stavaljam puno vode jer svi volimo da juha bude gusta i bogata bez potrebe za nekih dodatnih zgušnjavanjem sa brašnom ili krušnim mrvicama.
Na kraju ubacio i žličicu praha od crnih trubača koje sam sam osušio i pripremio da imam baš za ovakve divote, to da jednu posebnu notu i prekrasan miris jelu i pola litre bijelog vina. Nogice ovaj puta nisam stavio, ali samo iz razloga jer ih nisam imao, inače obavezno unutra i njih. Čobanac je bio je za prste polizati. Došao mi je susjed preko puta ceste da vidi po čemu to cijela ulica miriše, kaže da su ljudi zastajkivali i gledali od kuda dolazi taj divan miris.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline akma

  • K 100
  • **
  • Postova: 264
  • carpe diem
Odg: Čobanac
« Odgovori #25 u: 21. 03. 2016. 14:02:07 »
 VEThunter i  avincet2 dajte vas dvojica objasnite kakvi su to čobanci bez dodataka
..."tema je čobanac a ne kojekakvi gulaši."
..."Tema je čobanac, a ne "ostala gusta jušasta jela na bazi čobanca"
oružje ima dva neprijatelja - hrđu i političare

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Čobanac
« Odgovori #26 u: 21. 03. 2016. 14:38:52 »
Najjednostavnije moguće: voda, luk, češnjak, sol, crvena paprika slatka i ljuta i meso. Amen.
Pa sada opet baci pogled na sastojke i razmisli kolika je šansa da je to zapravo izvorni oblik.

A onda razmisli o krumpiru, vegeti, uškama, sušenim gljivama, ajvaru, senfu, tijestu, brašnu, tabascu i ostalom (vidio sam svega) pa si postavi isto pitanje.

O boji da ne govorim! Kada na prvi pogled ne mogu razaznati da li je grah ili "čobanac"...   sor fre

 d1
« Zadnja izmjena: 21. 03. 2016. 14:45:18 od VEThunter »
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Čobanac
« Odgovori #27 u: 21. 03. 2016. 14:45:32 »
wortexhole jako lijepo izgleda, vjerujem da je takvog i okusa.

slično i ja radim, al prvo zapečem meso, a zatim meso van i dinstanje  luka i ostalog povrća.

svakakvih gulaša-čobanaca sam se nagledao, al tvrdim da bez puno povrća nije to to.
kad vidim one žele-e, brašna, kocke...muka mi dođe

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Čobanac
« Odgovori #28 u: 21. 03. 2016. 15:13:21 »
Kad je puno mesa i povrća, začini i polako. Ne treba tu mudrovati. Ko dobra starija ženska, dugo i polako. Pa da vidiš .

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Čobanac
« Odgovori #29 u: 21. 03. 2016. 15:23:24 »
Ko dobra starija ženska, dugo i polako. Pa da vidiš .

E treba moc dugo  hao
Pogotovo sa nekom starijom nabrijanom