Autor Tema: lovista, lovacka drustva, udruge..  (Posjeta: 32021 vremena)

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #60 u: 05. 02. 2016. 21:26:03 »
Mi lovci moramo uvjek biti solidarni kako u lovačkom , tak i u privatnom životu . Možda će grubo zazvučati , no mi smo kasta " iznad " . Puno nas ljudi ne voli , jer ne razumiju što je naše poslanje na ovom svijetu . I baš iz tog razloga mi među sobom moramo biti odani i pošteni !  zagi


Tocno! To bi tako trebalo biti, ali nazalost nije uvjek.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #61 u: 06. 02. 2016. 10:29:01 »
Teško se može dobiti sve potrebne informaciju u županijskom lovačkom savezu. Svako LD,LU i slično ima svoja interna pravila(lovni dani,pravo odstrela po lovcu,mogučnosti odstrela,zabrane odstrela za nove članove,radne obaveze...). Najbolje se raspitati kod tajnika ili lovnika.
Osobno znam za svoju Lu da je bilo neki problema sa novim članovima koje su preporučili i doveli stari članovi i nisu rekli da novi član nema pravo odstrela srneće divljači prve dvije godine.
Gogo

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #62 u: 06. 02. 2016. 11:41:31 »
novi član nema pravo odstrela srneće divljači prve dvije godine.

Kako se takva pravila obrazlazu? Vjerojatno ih netko na skupstini predlozi i obrazlozi, pa se izgalasa?

Jer to na kraju ispada da se mladji lovac, primi u drustvo da se pobere upisnina, a odstrel se limitira na dve godine?
Ovo zvuci ko uvjetna (disciplinska) kazna, bez da su ljudi ista zgrijesili.

Zar nije bolje primiti novog lovca u drustvo, punopravno clanstvo, pa onda ako ne odradjuje obveze, krsi drustvena pravila, onda tek primijeniti neku sankciju?

Tako bih opisao dva razlicita pristupa - negativni i pozitivni.

Cisto me zanima rezon iz ovakvih pravila.
(Znam da ovako sto nije neobicno i u drugim udrugama)

 
Gente Balcanico!

Offline Crni0610

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #63 u: 06. 02. 2016. 12:07:32 »
Po meni više smisla ima da mu se na početku lovačkog staža u nekom društvu zabrani odstrel na godinu ili dvije. Jer do dana primitka u LD nije odradio nikakve obaveze, nije se iskazao na terenu i prema tome moglo bi se reći da ne zavređuje pravo na odstrel. E onda nakon godine dana ili dvije..onda je već ipak nešto napravio..izorao remize, napravio solišta, raznosio hranu, kosio, kopao kaljužišta i ne znam što već ne. I time je zavrijedio pravo na odstrel. To naravno vrijedi za redovne članove..a za pridružene ako ih netko ima već može bit drugačije kao što su kolege napisali.

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #64 u: 06. 02. 2016. 12:21:35 »
vrlo jednostavno.prvo bodovana lista dokazi da si vrijedan zaradi bodove pa mozeš u odstrel (srnjak,jelen),za ds nema ograničenja.u podjeli mesa sudjeluje ravnopravno sa svim članovima.
drugo dokazi da znas razliku između mladog,starog,perspektivnog,uzgojno nevrijednog srnjaka,jelena a ne puknut srnjaka u basti,(srnu) ili na prvo sto iziđe pred cijev.doživio više puta!nadobudni mladi ima i starijih lovca koji sve znaju,naučio ih dr,google.stažiranje im je nepoznat pojam,za radne akcije baš nemaju vremena(čast iznimkama).

kod mene kad se novi član upiše u ld. dobije 200 bodova sto mu je toj sezoni  dostatno za odstrel  1 zeca i 5 fazana,lisice i druge predatore može lovit bez ograničenja jos za svaku lisicu koju odstreli zaradi 20 bodova! za sve drugo zaradi bodove i svojim ponašanjem pokazi da si pravi lovac i sve sto se pod tim pojmom podrazumjeva. zagi
em ti jarca

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #65 u: 06. 02. 2016. 12:24:03 »
 gore napisano odnosi se na moju udrugu.
em ti jarca

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #66 u: 06. 02. 2016. 13:00:17 »
U LD u Lici u kojem sam prije bio član ,novi član mora napraviti čeku da bi  mogao loviti dočekom.U skupne lovove se moglo i bez čeke.
Gogo

Offline ullazurr

  • K
  • *
  • Postova: 55
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #67 u: 06. 02. 2016. 13:10:57 »
Bio sam pridruženi član u susjednom lovačkom društvu 3-4 godine. Uplatiš upisninu i članarinu koja je umanjena za županijsku i državnu članarinu koju plaćaš u matičnom društvu. Treba biti svjestan na velike razlike od društva do društva. I treba znati da kad si pridruženi član nikad nisi domaći....

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #68 u: 06. 02. 2016. 13:24:25 »
ullazur:
A jesu li ti iskustva pozitivna i negativna?
Gente Balcanico!

Offline ullazurr

  • K
  • *
  • Postova: 55
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #69 u: 06. 02. 2016. 13:34:46 »
Negativna što se tiče vodstva društva. Što se tiče članstva ljudi su ok. Nakon 3 godine nisam uspio skužit kako sistem funkcionira pa sam odustao. Teško je plaćat članarinu a da te neko cijelo vrijeme podj.....a... Puno je to faktora koji utječu na članstvo u dvije udruge.....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #70 u: 07. 02. 2016. 20:33:57 »
Kod nas novi član društva prilikom uplate upisnine i članarine ima gratis odstrjel srneće divljači (srna), ukoliko sudjeluje na svim radnim akcijama i kroz lovnu sezonu sakupi dovoljan broj radnih sati može odstrijeliti i zlatnog srnjaka. Što se tiče dočeka DS jedini uvjet je remiza 50x50 metara.
Inače ima sva prava i obveze kao i svaki drugi član.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #71 u: 09. 02. 2016. 13:38:31 »
Mi smo jednom primili jednog "kolegu" na preporuku u LD, da na kraju ispadne najveci krivolovac ikad vidjen. Nije vise clan naseg LDa, a njegove saile nadjeno redovito i dan danas. Jedva se ga rijesili, svi oni koji su nesto poduzeli, ovaj lijepo u MUP i prijavi ih nekim njegovim izmisljotinama. U biti,  da mu se prijeti oruzjem i tom kolegi stvara samo problem. Od onda smo oprezni i ne primamo vise tako lako...
« Zadnja izmjena: 09. 02. 2016. 13:40:34 od Macak »

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #72 u: 09. 02. 2016. 15:02:41 »
U mom drustvu je vise puta dokazano da bodovi nemaju veze sa vezom. Imao ti 500 ili 50 bodova isto divljacine dobijes kroz godinu.

Offline thorp

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #73 u: 09. 02. 2016. 17:26:53 »
Imate li preporuku za neko LD na području ZG i okolice?

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #74 u: 09. 02. 2016. 21:34:00 »
obično najebeš di se najmanje nadaš
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading