Autor Tema: lovista, lovacka drustva, udruge..  (Posjeta: 32269 vremena)

Offline slavisha

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #45 u: 12. 01. 2015. 18:59:23 »
Ova tema je tipičan primjer kolika je danas stvarna kolegijalnost među ljudima,u ovom slučaju među lovcima.Čovjek je lijepo zamolio da mu netko kaže kakva su prava i obaveze u nekoj lovačkoj udruzi u njegovoj blizini ne bi li se učlanio,stekao nove kolege,pridonio svojim radom toj udruzi.Kad treba pametovat,petsto puta lamentirati o tome jel bolji 30-06 ili 8x57 evo vas pedeset sa svojim velikim iskustvima od dva i po odstrijela.U čemu je stvar?I sam tražim udrugu u koju bi se učlanio i kada se raspitujem u većini slučajeva su to nekakve informacije po kojima vidim nekakvo negodovanje.Čega se bojite?Da ne bi netko novi u udruzi odstrijelio vašeg fazana ili srnjaka?Tko će biti od vas pravi gospodin lovac i reći koliki je upis,članarina,broj članova,način bodovanja radnih akcija i prava odstrijela,kvote odstrijela pojedine divljači...ili ćemo o 7x64,koji je naravno najbolji.

nabasah na temu te na ovaj post..
Ne znam samo gdje bi mi mladi lovci mogli dobiti informacije koje su nam potrebne?? Svi ste vi nekada bili mladi lovci i niste previše o svemu znali ili ste se doslovce rodili kao okorjeli i iskusni lovci? Kao što je gospon Milanović jučer provalio ovo je sektaštvo..jad jada. I jasno je kao dan da se iza toga svega skriva licemjerje te velika zavist i ljubomora. Držite se zajedno poput nekog čopora.

Mišljenja sam da bi se na starije kolege trebalo bi gledati sa poštovanjem jer bi nama mladim lovcima trebali biti uzor. Moj dojam ne sudeći samo po ovoj temi i ovom forumu jest da ste sramota. Čast kolegama koji su izuzetci i kojih zaista nema puno.
pretpostavka je majka zajeba

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #46 u: 12. 01. 2015. 19:30:15 »

 Slavisha! A da se ti prvo predstaviš,pa onda pišeš!!

 Odgovor: svatko tko je zainteresiran za LD(udrugu),bude se raspital u županijskom LS u kojem boravi ili želi ići ili bude upoznal nekoliko kolega lovaca pa bude njih pital za uvjete.

Offline kuki100

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #47 u: 12. 01. 2015. 19:36:18 »
podržavam što je iggi napisao plus još ovo....ovo nije mjesto ni vrijeme za vrijeđanje i govorenje nekome da je sramota....

a o sramotama bi se moglo jako puno razglabat ali nije vrijedno....ljudi jednostavno pitaju i očekuju bilo kakav odgovor na temu lovačka udruga,lovište,društva...ne razumijem prepucavanja ko kome treba biti uzor i u čemu....
lp
kuki zagi
Život je zajebancija, Lov je ozbiljna stvar

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #48 u: 12. 01. 2015. 20:26:01 »
Znam za LANE NOVI ZAGREB ali oni nemaju princip plati/lovi nego samo za prijateljsko društvo kojem sam igrom slučaja ja član happi .... i ne primaju nove članove kolko sam uspio saznat od jednog njihovog člana... a za ovo drugo neznam...
Poštovani kolega !
Shvatih da ste pitali za učlanjenje u društvo. Nije istina da  " Lane " ne prima nove članove , jer sam se nakon Vašeg posta čuo sa predsjednikom društva .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #49 u: 12. 01. 2015. 20:30:45 »
Znaci, skoro pa rijesen problem, kolega kuki! :)
to volim kad si pomognemo medjusobno, tak treba.
bravo decki!
kolega fazan bravooo zagi

Offline kuki100

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #50 u: 12. 01. 2015. 20:34:15 »
Znam za LANE NOVI ZAGREB ali oni nemaju princip plati/lovi nego samo za prijateljsko društvo kojem sam igrom slučaja ja član happi .... i ne primaju nove članove kolko sam uspio saznat od jednog njihovog člana... a za ovo drugo neznam...
Poštovani kolega !
Shvatih da ste pitali za učlanjenje u društvo. Nije istina da  " Lane " ne prima nove članove , jer sam se nakon Vašeg posta čuo sa predsjednikom društva .

hvala vam lijepa cijenjeni kolega na informaciji....ja sam onda dobio krivu informaciju o tome...zahvaljujem se na trudu...probat ču nešto isposlovat...još jednom hvala....ČASTIM KAD SE VIDIMO NA KOORDINACIJI. zagi
Život je zajebancija, Lov je ozbiljna stvar

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #51 u: 12. 01. 2015. 22:08:22 »
Niko nista o lici

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #52 u: 13. 01. 2015. 13:08:58 »
Nije točno da lovci nisu solidarni. Mene je, na primjer, makar nisam mladi lovac, kako godinama tako ni stažom, u sadašnje društvo preporučio kolega Zlatko (Fazan), a da se pravo nismo nikad ni upoznali, vidjeli smo se svega jednom u životu. U društvu sam zadovoljan, blizu mi je, divljači nešto ima, a kolegi Zlatku i javno zahvaljujem na preporuci, osobno sam to učinio preklani. U to isto društvo, po mojoj preporuci primljen je ove godine i mlađi kolega Deeejan, kojeg također nisam poznavao, osim ovako virtualno. E sad, da li na lovačku i općenito ljudsku solidarnost gledati kao iznimku, mislim da je prije svega pitanje osobnog stava.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #53 u: 13. 01. 2015. 13:15:52 »
Tak je gospon ivo! zagi
mene je kolega ivod preporucio u drustvo i 'garantirao' za mene mada me prakticki uopce nije poznavao!
ima nas jos fer i postenih, kolegijalnih...koji ne gledaju samo sebe i svoje interese. zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #54 u: 13. 01. 2015. 14:31:00 »
Mi lovci moramo uvjek biti solidarni kako u lovačkom , tak i u privatnom životu . Možda će grubo zazvučati , no mi smo kasta " iznad " . Puno nas ljudi ne voli , jer ne razumiju što je naše poslanje na ovom svijetu . I baš iz tog razloga mi među sobom moramo biti odani i pošteni !  zagi
Hrvatske Domovine Sin.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #55 u: 13. 01. 2015. 16:24:59 »
Fazan  d1 potpisujem  d4
Em ti sumpor.....

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #56 u: 13. 01. 2015. 19:43:29 »
 bravooo d4

Offline kuki100

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #57 u: 13. 01. 2015. 19:53:51 »
 d4 bravooo
Život je zajebancija, Lov je ozbiljna stvar

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #58 u: 04. 02. 2016. 10:53:45 »
Gospodo, da malo ozivim temu.

Prijatelj mi kaze da je zainteresiran da se uclani u jos jedno lovacko drustvo.
Ja mu rekao nek malo razmisli jer to moze povuci jos jednu upisninu, jos jednu clanarinu, pa zatim i radne obveze... itd.

Ali, ta mi ideja ne da mira, pa da vas pitam:
Kako se u vasim drustvima tretira "pridruzeni" clan koji dolazi iz neke druge udruge u smislu prava i obaveza?

Takodjer, neko je prethodno spominjao uclanjenje u "privatno" loviste pa sto to samo po sebi znaci?
Jel se to dobije neka lovna karta, popusti kod pojedincanih odstrela, itd ?
Koja je razlika kod uclanjenja u privatno loviste, u usporedbi sa clansvom u klasicnoj udruzi?

Hvala!
Gente Balcanico!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
« Odgovori #59 u: 05. 02. 2016. 21:17:53 »
Imam takvog jednog kolegu, clan je u 2 drustva. Platio je upisninu i clanarinu, ima obaveze sve kao u svojem drustvu gdje vecina lovi. Nama se pridruzio radi lova na DS, jer u njegovom ih nema bas. Mislim da dobiju samo 30 markica. Odnos prema njemu je ok, kao da je od prvog dana lovio sa nama. Al nema ga bas cesto u lovu